Держспецзв’язку розповіли, скільки часу українці матимуть зв’язок у випадку повного блекауту

event 12:26 Четвер 08 Грудня 2022 Суспільство

Голова Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України Юрій Щиголь розповів, скільки часу радіо та мобільний зв’язок працюватимуть в Україні при блекауті. Про це повідомив Конкурент.

• УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS.

У випадку блекауту, тобто повного зникнення електроенергії, національний телемарафон та 5 радіокомпаній матимуть можливість працювати ще щонайменше 3 доби, мобільні оператори також повинні забезпечити можливість надавати зв’язок впродовж 3 діб.

“На сьогоднішній день 5 радіокомпаній в Україні зарезервовані з терміном роботи до трьох діб. Так само і телевізійні канали: телемарафон – також зарезервовано подачу сигналу на три доби. Далі залежить від доставки палива. Телебачення й радіо будуть працювати, у нас працюють середні хвилі, “Українське радіо”, працюють радіо (станції) в FM-діапазоні, де ви можете почути найнеобхіднішу інформацію”, – пояснив він. 

Щиголь сказав, що Держспецзв’язку забезпечує резервування сигналу концерну радіомовлення та телебачення. 

Він закликав громадян мати радіоприймачі з батарейками. 

Щиголь також прокоментував можливе зникнення мобільного зв’язку. З його слів, зараз працюють 82% базових станцій, у Луганській та Херсонській області їх відновлюють. Після масованого ракетного удару в Україні не працювало близько 45% базових станцій, сказав він.

Кожну базову станцію не можуть забезпечити генераторами, пояснив Щиголь. 

“Більшість базових станцій операторів зарезервовані акумуляторами, але коли зникає світло всі з WiFi-мереж, які також не працюють, переходять на базову станцію, – і там, де є резервування на 2 години, вона працює півгодини”, – додав він.

Зі слів голови Держспецзв’язку, на виконання рішення РНБО та указу президента, якому тиждень, “усі оператори мають зарезервувати критичні точки мінімум також на три доби”. На сьогодні ця робота проводиться. 

Читайте також: В Бєлгороді ранкові вибухи: нині в місті сильна пожежа (ВІДЕО)

Підводяться мережі до “пунктів незламності”, які також мають бути зарезервовані фіксованим зв’язком на три доби, сказав Щиголь. 

Останні новини
29.01.2023, Неділя
28.01.2023, Субота
27.01.2023, П’ятниця
26.01.2023, Четвер
25.01.2023, Середа
24.01.2023, Вівторок
Читати більше новинarrow_forward