Лікарі назвали безпечну кількість меду, яку можна з’їдати в день

event 14:33 П’ятниця 01 Грудня 2023 Здоров'я

Лікарі, розповіли, скільки меду можна з’їсти без шкоди для здоров’я і як загалом слід ставитися до цього продукту, пише Ukr.Media.

На думку медиків, щоб не нашкодити собі, слід з’їдати не більше двох столових ложок меду на день. Вживати його краще в першій половині дня і при цьому вести активний спосіб життя.

Експерти зазначили, що в меді є антиоксиданти, які перешкоджають окисленню клітин, вітаміни та фруктоза, які слугують джерелом енергії.

Однак користь меду багато в чому перебільшена, вважають лікарі-дієтологи. За їх словами, щоб отримати користь, меду потрібно з’їсти дуже багато. Але через високий вміст вуглеводів це продукт дуже калорійний, тому вживати його слід дозовано.

Експерти сходяться на думці: під час вибору слід віддати перевагу меду в стільниках. Оскільки це точно гарантує його якість і натуральність.

А ось рекомендація пити чай із медом у разі застуди навряд чи прискорить одужання, адже під час розчинення в гарячій воді мед втрачає корисні властивості.

Це скоріше розрада, яка пішла історично: людина застуджена, потрібно її якось підбадьорити, потішити, їй давали мед, який був єдиними ласощами, пояснили лікарі.

Протипоказань для вживання меду не так вже й багато — це ожиріння, оскільки продукт калорійний, і алергія на квіти або бджолину отруту, уточнили дієтологи.

Медики, також зазначили, що поєднання меду й алкоголю небезпечне для здоров’я. Медовуха, якщо вживати її у великій кількості, може призвести до жирових змін печінки, які запускають процеси запалення, а це загрожує цирозом, зазначили вони.

Читайте також: Скільки разів на тиждень насправді потрібно їсти суп: вердикт лікарів

Уся справа, звісно, в регулярності та обсязі. Якщо людина випила келих на місяць, то нічого з нею не буде, а якщо вживати регулярно, то це істотно збільшує ризик змін у печінці, аж до цирозу, пояснили лікарі.

Останні новини
01.03.2024, П’ятниця
29.02.2024, Четвер
28.02.2024, Середа
27.02.2024, Вівторок
26.02.2024, Понеділок
25.02.2024, Неділя
24.02.2024, Субота
23.02.2024, П’ятниця
Читати більше новинarrow_forward