Єврокомісія може покарати Польщу через блокування кордону з Україною

event 13:14 П’ятниця 01 Грудня 2023 ПОЛІТИКА

Про це повідомила єврокомісарка з транспорту Адіна Велян, пише Минпром.

“Є перелік технічних заходів, які можна вжити, але вони повинні виконуватися, і їх має погодити польська сторона. Ми продовжуємо діалог, але залишаємо за собою право втручатися як Єврокомісія з навіть ініціацією процедури порушення (судові заходи проти країни ЄС, що не виконує законодавство блоку – ред.) проти тих, хто не дотримується правил і не застосовує закон”, – сказала Велян.

За її словами, наразі перемовини тривають. Представник Єврокомісії Адальберт Янц повідомив, що відбуваються зустрічі між представниками польської та української сторони за сприяння Єврокомісії, на яких проходить технічний обмін деталями щодо можливої угоди.

Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький висловився за відновлення дозвільної системи для перевізників з України на в’їзд до ЄС. Блокування польсько-українського кордону буде предметом розгляду на Раді ЄС з питань транспорту, що відбудеться 4 грудня у Брюсселі. Моравецький зазначив, що ця система працювала добре, й він рішуче підтримує її відновлення.

Глава польського уряду також висловив розуміння багатьох аргументів мітингувальників. Серед їхніх вимог – відновлення дозвільної системи для перевізників з України, які перетинають кордон ЄС.

Читайте також: Україна вимагатиме через суд скасування страйків польських перевізників

“Наша делегація в Києві домовилася про певні зміни, які можуть призвести до того, що пустять порожні вантажівки, які повертаються через кордон, що хоча б певною мірою зменшить затори та протести”, – зазначив Моравецький.

Останні новини
01.03.2024, П’ятниця
29.02.2024, Четвер
28.02.2024, Середа
27.02.2024, Вівторок
26.02.2024, Понеділок
25.02.2024, Неділя
24.02.2024, Субота
23.02.2024, П’ятниця
Читати більше новинarrow_forward