Дерматологи розповіли, чому не можна ділитися дезодорантом з іншими людьми

event 16:56 Вівторок 17 Січня 2023 Здоров'я

Коли справа стосується особистої гігієни, краще бути трішки жадібними, аби не зашкодити своєму здоров’ю. 

• УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS.

Фахівці з інфекційного контролю вважають, що зубні щітки, бритви, рушники та інші предмети особистого користування можуть передавати бактерії та віруси від однієї людини до іншої, інформує Ukr.Media.

Проте багато хто не знає, що звичайний дезодорант при спільному використанні також може становити загрозу здоров’ю. 

Чому небезпечно використовувати антиперспірант кільком людям?

Дослідження, яке було проведене у 2022 році показало, що 35% людей діляться дезодорантом зі своєю другою половинкою, членом сім’ї чи другом. А з них  – 71% роблять це принаймні раз на тиждень.

Якщо ви (чи ваш друг) забули запастися дезодорантом, у ви можете не задумуючись поділитися своїм із ним. Тим не менш, експерти кажуть, що ризик розвитку неприємного запаху в області пахв не так вже й страшний в порівнянні з ризиками спільного використання дезодорантів.

Косметологи-дерматологи пояснили, що антиперспіранти, після використання часто містять бактерії власника, грибки та дріжджі, які потім можуть передаватися між людьми при нанесенні на шкіру. В той час як дезодорант має виконувати функцію знищення бактерій та інфекцій у зоні пахв.

Однак дерматологи закликають не ділитися ні антиперспірантами, ні дезодорантами. Люди, зазвичай, використовують дезодорант після гоління, яке може залишити мікроскопічні порізи на шкірі, дозволяючи кров’яним збудникам поширюватися через дезодорант.

За даними Центрів контролю та профілактики захворювань США, ці патогени можуть включати серйозні захворювання, такі як ВІЛ, вірус гепатиту В та вірус гепатиту С.

Якщо ви вже виробили звичку ділитися дезодорантом з іншими, безпечнішим вибором може бути використання продуктів, які не контактують безпосередньо зі шкірою. Замініть твердий або гель-дезодорант на аерозольний.

Автор:
Останні новини
24.04.2024, Середа
23.04.2024, Вівторок
22.04.2024, Понеділок
21.04.2024, Неділя
20.04.2024, Субота
19.04.2024, П’ятниця
18.04.2024, Четвер
Читати більше новинarrow_forward