В Україну повернулися 16 дітей, депортованих до РФ і Криму

event 11:30 Субота 04 Лютого 2023 ПОДІЇ

В Україну вдалося повернути 16 дітей 7-16 років з Херсонщини, яких окупанти депортували до Росії та окупованого Криму нібито у табори “на відпочинок” – повідомляє Українська правда.

УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS

Евакуацію дітей до України здійснили волонтери благодійного фонду Save Ukraine. Загалом 14-ти сім’ям вдалося повернути своїх дітей додому.

Протягом кількох місяців українські діти не бачили своїх рідних. Деякі – майже рік, а хтось – з жовтня. Усі вони були розвезені по російських містах (як-от Єйськ Краснодарського краю), тимчасово окупованому Криму (у Феодосії, Євпаторії) та на Херсонщині (в окупованому Генічеську).

Батькам, які намагалися забрати дітей назад, повідомляли: “Хто вам взагалі сказав, що це був відпочинок? Ми проводили евакуацію, рятували ваших дітей”, – розповідає колишній дитячий омбудсмен та виконавчий директор Save Ukraine Микола Кулеба.

Читайте також: В Україну повернули підлітка, який майже 8 місяців жив у прийомній сім’ї у рф

За його словами, під час цієї евакуації вдалося повернути додому дітей, яких росіяни не віддали минулого разу через відсутність батьків.  


“Є діти, яких ми не змогли забрати під час минулої евакуації, хоча були всі необхідні документи, перекладені російською. Але тоді з нами не було їхніх батьків й ті заклади, після консультацій з відповідними органами РФ, відмовилися віддавати дітей. У них була істерика, тому що діти чекали на своїх батьків і думали, що ті приїдуть. В результаті дітям довелося чекати ще декілька місяців”, – говорить Кулеба

Пан Микола наголосив, що наразі росіяни намагаються всіляко перешкодити поверненню депортованих з України дітей. Це робиться для того, аби русифікувати їх. Ексомбудсмен додав, що до дітей у так званих “таборах” ставилися нормально саме з цією метою.

Останні новини
01.04.2023, Субота
31.03.2023, П’ятниця
30.03.2023, Четвер
29.03.2023, Середа
28.03.2023, Вівторок
Читати більше новинarrow_forward