Як відчистити жуйку від одягу холодні та гарячі методи

event 13:30 Субота 04 Лютого 2023 БЛОГ

В ідеалі, звичайно, краще відразу ж віддати річ в хімчистку. Там пляму від жуйки оброблять спеціальними розчинниками, які не пошкодять навіть ніжну і тонку тканину. Якщо ж такої можливості немає, то в хід йдуть народні методи, які умовно можна розділити на холодні та гарячі.

УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS

Холодні методи:

  1. Заморозити – річ потрібно покласти до поліетиленового пакета, щоб жуйка залишилася зверху. Ретельно слідкуйте, щоб вона не прилипла до інших ділянок тканини. Пакет потрібно покласти до морозильної камери та залишити його на 1-2 години. Коли жуйка замерзне, вона відстане сама, без будь-яких зусиль. Якщо все ж залишиться пляма від неї, варто використати інші методи, які також тут будуть описані.
  2. Обробити льодом – якщо у вас не виходить покласти річ до морозильної камери, жуйку можна заморозити за допомогою шматочка льоду. До плями треба прикласти лід або покласти багато льоду до поліетиленового пакета та залишити тканину всередині. Потримайте, поки жуйка не затвердіє. Тоді її можна буде зняти руками або за допомогою жорсткої щітки.

Зверніть увагу, що лід допоможе впоратися з плямою від жуйки на килимі, дивані та верхньому одязі.

Читайте також: Як почистити матрац від плям: 3 дієві способи і 5 обов’язкових правил

Гарячі методи:

1. Окріп – цей метод може бути небезпечним, тому виконувати процедуру краще вдвох. Спочатку закип’ятіть чайник. Після цього одна людина наливає окріп на пляму, а інша – відчищає жуйку за допомогою жорсткої щітки. Якщо у вас немає помічника, воду краще нагріти в каструлі, а потім опустити всередину частину одягу з жуйкою. Прокип’ятіть кілька хвилин, потім відчистіть жуйку гострим предметом.

2. Фен – цей пристрій також допоможе розігріти жуйку, яка вже прилипла до тканини. Після цього ви легко відчистите її від одягу.

3. Праска – спочатку на пляму потрібно покласти серветку або марлю, а зверху провести розігрітою праскою. Гумка залишиться на серветці або марлі.

Зверніть увагу, що кип’ятіння підходить не для всіх видів тканин. А феном чи праскою ви зможете відчистити саму жуйку, але пляма від неї залишиться. Її потрібно буде додатково прати.

Останні новини
01.04.2023, Субота
31.03.2023, П’ятниця
30.03.2023, Четвер
29.03.2023, Середа
28.03.2023, Вівторок
Читати більше новинarrow_forward