СБУ викрила злочинну схему оформлення документів для моряків

event 17:20 Понеділок 02 Серпня 2021 ПОДІЇ

Спільними зусиллями кіберфахівців СБУ, Міністерства інфраструктури та Мінцифри, в Україні було викрито злочинну схему з реєстром документів моряків. На ній щороку злочинці заробляли понад $150 млн. Про це повідомив народний депутат України Дмитро Соломчук.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Як повідомив політик, до рук зловмисників потрапила вся особиста інформація українських моряків, яка перебуває у державному реєстрі. 

За словами Соломчука корупційна схема була добре налагоджена. До злочинної групи входили колишні та нинішні чиновники які займалися підготовкою та дипломуванням моряків.

Коментар:Чому так сталося? Бо схема була добре налагоджена. До злочинної групи входили особи, що працювали у Державній службі морського та річкового транспорту України з питань підготовки та дипломування моряків. З кожного моряка брали 6-8 тисяч доларів. І хлопці платили, бо були змушені, бо по-іншому було ніяк. 

Щорічно лише в Одеській морській академії видають понад три тисячі дипломів. Тільки вдумайтесь про які кошти йде мова“, – розповідає Дмитро Соломчук.

👁‍🗨Читайте також: Відтепер банки будуть встановлювати джерела статків політиків

В пресслужбі СБУ повідомили, що орієнтовний розмір неправомірної вигоди злочинців, щороку складав понад $150 млн.

Згідно з повідомленням правоохоронців, злочинці допомагали морякам проходити планове підтвердження своєї кваліфікації та втручатися у державний реєстр.

Коментар:Якщо моряк намагався самостійно пройти тестування через особистий кабінет, йому створювали штучні перешкоди. Наприклад, затягувалися терміни видачі сертифікатів або спотворювалися результати тестів. 

Тож він був змушений звертатися до посередника. А той за допомогою нелегітимного застосунку завантажував документи моряка в реєстр, забезпечував позитивне проходження тестування і кінцеве підтвердження кваліфікації. 

При цьому самому замовнику не потрібно було відвідувати навчальні центри, курси чи проходити медичні обстеження“, – уточнюють у СБУ.

Наразі, в СБУ вирішують питання про повідомлення підозр фігурантам справи.

Останні новини
22.09.2021, Середа
21.09.2021, Вівторок
20.09.2021, Понеділок
19.09.2021, Неділя
18.09.2021, Субота
17.09.2021, П’ятниця
16.09.2021, Четвер
15.09.2021, Середа
Читати більше новинarrow_forward