Неконтрольована китайська ракета впала в Індійський океан

event 11:58 Неділя 09 Травня 2021 ПОДІЇ

Уламки китайської ракети, яка мчала до Землі, впали в Індійський океан, говорить Китай.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Основна частина ракети була знищена під час входу в атмосферу, але її частини приземлилися на захід від Мальдівів, у місці з координатами 72,47 ° східної довготи та 2,65 ° північної широти, повідомляють китайські державні ЗМІ.

Американські та європейські сайти відстеження стежили за неконтрольованим падінням ракети Long March-5b.

Китайські державні ЗМІ заявили, що частини ракети увійшли до атмосфери о 10:24 за пекінським часом (02:24 за Гринвічем) у неділю.

Космічне командування США заявило, що може “підтвердити, що китайська Long March-5b увійшла над Аравійським півостровом”. “Невідомо, чи уламки впали на землю або у воду”, – повідомило агентство.

Перед падінням ракети існували побоювання, що уламки можуть потрапити у населений район. Міністр оборони США Ллойд Остін заявив, що Китай недбало допустив падіння ракети з орбіти.

Однак космічні експерти передбачали, що ймовірність того, що від уламка ракети постраждають люди, дуже малі, не в останню чергу тому, що велика частина поверхні Землі покрита океаном, а величезні суші не заселені.

Основний сегмент космічного корабля Long March-5b використали для запуску першого модуля нової космічної станції Китаю минулого місяця.

Ракетоносій масою 18 тонн став одним із найбільших об’єктів, що здійснив неконтрольоване повернення в атмосферу протягом останніх десятиліть.

Минулого тижня США заявили, що спостерігають за шляхом об’єкта, але не планують його збивати.

Експерти передбачали, що більша частина транспортного засобу згорить під час останнього занурення в атмосферу, хоча завжди існувала ймовірність того, що метали з високою температурою плавлення та інші стійкі матеріали можуть зберегтися до поверхні Землі.

Коли рік тому подібний об’єкт повернувся на Землю, труби від ракети виявили на суші в Кот-д’Івуарі, Африка.

Китай заперечував твердження про те, що недбало допустив неконтрольоване повернення такого великого об’єкта.

Коментатори у китайських ЗМІ називали західні повідомлення про потенційні небезпеки “ажіотажем” і передбачали, що уламки впадуть десь у міжнародних водах.

Джерело: сайт BBC

Читайте також: Лікар Голубовська розповіла, що не можна робити, коли вкусив кліщ

Останні новини
14.06.2021, Понеділок
13.06.2021, Неділя
12.06.2021, Субота
11.06.2021, П’ятниця
10.06.2021, Четвер
09.06.2021, Середа
08.06.2021, Вівторок
07.06.2021, Понеділок
Читати більше новинarrow_forward