Діти, які живуть у зелених районах, мають вищий IQ — дослідження

event 09:41 Неділя 09 Травня 2021 ПОДІЇ

Зелені зони впливають не тільки на забезпечення людей киснем, очищення повітря, створення краси та затишку. Виявилося, що парки та газони, ліси та сади впливають на розумові здібності людини.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Деталі: The Guardian надрукував дослідження, в якому говориться, що діти, які живуть у зелених районах, мають більший IQ. Дослідження показало, що зростання у зеленішому міському середовищі підвищує інтелект дітей і знижує рівень важкої поведінки.

Аналіз понад 600 дітей у віці від 10 до 15 років показав, що зростання озеленення їх району на 3% підвищив їх IQ в середньому на 2,6 бала.

Вже є переконливі докази того, що зелені насадження покращують різні аспекти когнітивного розвитку дітей, але це перше дослідження, присвячене вивченню IQ. Причина невідома, але може бути пов’язана з нижчим рівнем стресу, великою кількістю ігор і соціальних контактів або більш спокійним середовищем.

У дослідженні використовувалися супутникові зображення для вимірювання рівня зелені в околицях, включаючи парки, сади, вуличні дерева та будь-яку іншу рослинність.

Середній показник IQ становив 105, але вчені виявили, що 4% дітей у районах із низьким рівнем озеленення отримали оцінку нижче 80, а жодна дитина не отримала оцінку нижче 80 — у районах із великою кількістю зелені.

Поведінкові труднощі, такі як недостатня увага й агресивність, також вимірювалися у дітей з використанням стандартної рейтингової шкали, і середній бал становив 46. У цьому випадку збільшення кількості зелені на 3% привело до зниження поведінкових проблем на два пункти відповідно до попередніх досліджень.

Коментар:З’являється все більше свідчень того, що зелене оточення пов’язано з нашою когнітивною функцією, такою як пам’ять і увага. Я вважаю, що містобудівники повинні приділяти пріоритетну увагу інвестиціям у зелені насадження, тому що створення оптимальних умов для дітей, щоб повністю розкрити свій потенціал, справді має велике значення“, — сказав Тім Наврот, професор епідеміології навколишнього середовища в університеті Хаселт у Бельгії.

Джерело: сайт GreenPost

Читайте також: “Неймовірні природні фотозони!”: у Рівному розквітли магнолії, сакури та тюльпани

Останні новини
14.06.2021, Понеділок
13.06.2021, Неділя
12.06.2021, Субота
11.06.2021, П’ятниця
10.06.2021, Четвер
09.06.2021, Середа
08.06.2021, Вівторок
07.06.2021, Понеділок
Читати більше новинarrow_forward