На Прикарпатті солдат через суд зобов’язав військову частину звільнити його зі служби

event 12:52 П’ятниця 14 Червня 2024 ПОДІЇ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд задовольнив позов військовослужбовця та зобов’язав військову частину звільнити його зі служби через сімейні обставини – йому потрібно доглядати за бабусею.

Як вказано у рішенні, яке оприлюднили у судовому реєстрі у червні 2024 року, мобілізований під час воєнного стану солдат хотів звільнитись з військової служби у запас через необхідність доглядати за бабусею, яка за висновком лікарсько-консультативної комісії (ЛКК) потребує постійного стороннього догляду.

У військовій частині відмовились звільнити солдата зі служби. Офіційні причини – відсутністю висновку медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) про те, що жінка потребує постійного догляду, та доказів про те, що немає інших осіб, які можуть здійснювати такий догляд. Солдат не погодився із відмовою та разом з адвокатом звернувся до суду.

Читайте також: В Україну повернули тіла ще 254 загиблих захисників

Суд вважає, що висновок ЛКК підтверджує необхідність стороннього догляду за бабусею позивача. Окрім цього, позивач надав акт обстеження матеріально-побутових умов, який склав виконавчий комітет селищної ради. У документі вказано, що позивач доглядає за своєю бабусею та немає інших осіб, які б могли здійснювати такий догляд.

Суддя розглянув позов та задовольнив його, зобов’язавши військову частину звільнити солдата з військової служби в запас на підставі пп. «г» п. 2 ч. 4 ст. 26 Закону «Про військовий обов’язок і військову службу». Рішення ще можна оскаржити.

Останні новини
17.07.2024, Середа
16.07.2024, Вівторок
15.07.2024, Понеділок
14.07.2024, Неділя
13.07.2024, Субота
12.07.2024, П’ятниця
Читати більше новинarrow_forward