Попелиця на трояндах: як позбутися шкідника

event 11:14 П’ятниця 14 Червня 2024 Дім-Сад

Троянди — королівська прикраса ділянки. Попри розмаїття, поки що не виведені сорти, які не уражаються попелицями. Позбутися комах назавжди практично неможливо. Через якийсь час після чергової обробки хімікатами вони знову повертаються, нервуючи своєю присутністю квітникарів.

Основні ознаки появи попелиці 

  1. Зелена маса здається брудною, ніби її притрусили пилом. Це відбувається через утворення липкого нальоту на поверхні стебел і листя. 
  2. На кінчиках пагонів, з нижнього боку листя видніються дрібні комахи – попелиці. Вони можуть мати біле або чорне забарвлення, але найчастіше зустрічаються зелені шкідники. 
  3. Бутони, щойно з’явившись, обсипаються, засихають прямо на гілках. 
  4. Зростаючі листочки і пагони викривляються, вигинаються, залишаються маленькими в ході розвитку. 
  5. Якщо придивитися, можна виявити мурашок, які снують туди-сюди, які і розводять попелицю. Маючи гарний зір, на нижній частині листочків, стеблах можна розгледіти шкідливих комах. Добре, якщо їхня чисельність невелика. Тоді впоратися з навалою попелиці на трояндах простіше. Бажано комбінувати різні способи обробки розарію.

Читайте також: На Київщині прокурор вкрав 4 млн речових доказів під час слідчих дій

Як позбутися попелиці на трояндах 

  1. Обробити розчином нашатирного спирту кожен пагін, а також ґрунт навколо рослин. Спочатку в 5 л води розвести 20 мл нашатирного спирту, потім додати 2-3 ст.л рідкого мила або шампуню. Отриманим розчином обприскати зелену масу в безвітряну погоду. Повторювати процедуру щотижня протягом місяця. 
  2. Розвести в 1 л води 50 г натертого на дрібній тертці господарського мила. Важливо, щоб не було осаду на дні місткості. Якщо залишаються грудки, процідити через марлю рідину, заздалегідь згорнувши марлю у 2 шари. Довести об’єм до 4 л. Склад готовий до застосування. Головне – обприскувати троянди від попелиці в суху погоду, вивчивши прогноз. Перший же дощ змиє засіб, тоді доведеться повторити процедуру. Проводити її слід стільки разів на сезон, поки на рослинах зовсім не залишиться шкідників. 
  3. В 1 л води закип’ятити склянку тютюнового пилу, дати настоятися протягом доби, довести об’єм до 5 л. Отриманий склад допоможе позбутися не тільки попелиць на трояндах, а й інших шкідників. Потрібно лише обприскати ним квіти двічі з перервою в 3 дні. 
  4. У ємності з 5 л води закип’ятити 0,5 л деревної золи. Настоювати під кришкою 2 дні, процідити, обробити кущі. Робити це переважно раз на тиждень. Навіть якщо попелиці повністю зникнуть, бажано проводити обприскування нешкідливим засобом раз на 2 тижні, інакше вони знову скоро з’являться.
Останні новини
19.07.2024, П’ятниця
18.07.2024, Четвер
17.07.2024, Середа
16.07.2024, Вівторок
15.07.2024, Понеділок
14.07.2024, Неділя
13.07.2024, Субота
12.07.2024, П’ятниця
Читати більше новинarrow_forward