Навіть стара і жовта ванна буде як нова: ці способи дійсно працюють
Ніщо в житті не вічне – навіть ванна, хоча й на вигляд вона здається доволі стійкою. Через низьку якість води та неправильно підібрані мийні засоби покриття може псуватися і “пропускати” бруд, наліт, іржу, пише уніан.
Ми розкажемо, як очистити ванну від жовтизни, навіть якщо здається, що залишилося тільки викинути.
Чим очистити ванну від жовтизни в домашніх умовах – головні правила
Найчастіше, українці ставлять собі у ванну кімнату або чавунну, або акрилову ванну. Мити їх потрібно різними засобами – в іншому випадку є ризик пошкодження захисного покриття.
Читайте також: 11 тригерів головного болю, про які ви могли не знати
Якщо у вас купальня з акрилу, то мити її краще різними гелями та спреями, склад яких дуже щадний для такого “ніжного” матеріалу. Також допустимо використовувати хлорку. Чим чистити акрилову ванну від жовтизни точно не можна – це будь-якими засобами на основі спирту, а також порошками та іншими абразивами. Вони 100% подряпають ванну.
Як очистити чавунну ванну від жовтизни? Можна брати губки і щітки середньої абразивності, сміливо використовувати промислові засоби для чищення для емальованих поверхонь. У жодному разі не можна користуватися відбілювачами і складами з агресивними кислотами. Вони роз’їдають покриття, через що будь-який бруд буде глибше проникати всередину.
Чим відмити ванну від жовтизни – народні методи
Звичайно, завжди можна піти в магазин і купити відповідний мийний засіб для ванни, але що якщо такий варіант виявився безрезультатним або занадто дорогим? На допомогу прийдуть “дідівські” методи, за допомогою яких ванна теж може стати білосніжною, якщо все робити за інструкцією.
Читайте також: Коли погода в Україні зміниться: синоптикиня назвала дату
Варіанти, як відбілити ванну від жовтизни:
- Змішати відбілювач і столовий оцет у пропорції 1:1 в одній ємності, а в іншій з’єднати харчову і кальциновану соду також у пропорції 1:1. Нанести на жовті плями кашку з соди, залишити на 20 хвилин. Після цього полити ванну розчином із білизни та оцту. Потерти губкою, змити теплою водою.
- У пляшку налити нашатир і 6% перекис у пропорції 2:1. Закрити пляшку, струсити кілька разів, щоб інгредієнти змішалися між собою. Змочити губку в цьому розчині, змастити нею проблемні ділянки. На особливо складні плями можна покласти тканину або губку, просочену перекисом з нашатирем. Залишити на 15-20 хвилин, потім змити водою.
- Узяти керамічну або скляну миску, налити винний або столовий оцет (100 гр), насипати 2 ст. л. солі, поставити на вогонь або в мікрохвильовку. Нагріти до 65 градусів Цельсія, швидко, поки не охолов, нанести розчин на жовті розводи у ванній. Через 20 хвилин змити водою.
ВАЖЛИВО: якщо ванна була відреставрована, то для її чищення підходять тільки щадні засоби, інакше вся праця буде марною. Також під час прибирання не забувайте відчинити вікна та двері, вдягнути маску та рукавички, щоб захистити дихальні шляхи та шкіру рук.