Як облаштувати свердловину на дачі своїми руками

event 11:11 П’ятниця 19 Травня 2023 Дім-Сад

Створення автономної системи водопостачання на дачі або у приватному будинку складається із двох етапів робіт. На першому виконується буріння свердловини, на другому – ndash; її облаштування. Під час виконання другого етапу монтується все необхідне обладнання, у тому числі проводяться комунікації від свердловини до житлових приміщень, а також підключається електроживлення до насоса. Компанія “Кароліна” виконує всі роботи під ключ https://burenie-skvazhin.com.ua/burinnya-sverdlovyn-na-vodu-u-kyyevi-ta-kyyivskij-oblasti/

Матеріали і типи труб, що використовуються, визначаються параметрами свердловини. У різних зонах України водоносні шари знаходяться на різних глибинах та закриті різними типами геологічних порід. Іноді можна обійтися установкою пластикових обсадних труб, на деяких ґрунтах чи певній глибині монтують лише металеві.

Також важливим є вибір типу насоса – занурювального або поверхневого. Останні простіші в обслуговуванні, але піднімають воду з глибини не більше 10 метрів.

В інших випадках слід придивлятися до різних типів занурювальних насосів. За потужністю вони мають корелювати з глибиною свердловини та раціональною оцінкою щодобових потреб домогосподарства.

Труби, насосне обладнання, водопідйомна колона, свердловина та саме підземне джерело повинні бути захищені від потрапляння поверхневих вод та впливу інших несприятливих факторів зовнішнього середовища.

Для цього існують варіанти облаштування свердловини на ділянці за допомогою:

  • кесона;
  • адаптера;
  • головка.

Варіанти технічно оптимальних рішень можуть бути різними залежно від конкретної ситуації.

Кесон

Найчастішим варіантом можна вважати облаштування свердловини із застосуванням кесона – невеликої заглибленої в землю споруди з бетону, цегли, металу, пластику, в якій розміщується все необхідне обладнання:

  • насос;
  • гідроакумулятор;
  • КІП;
  • фільтри.

Кесон розташовується нижче рівня промерзання ґрунту. Таким чином, він оберігає техніку від перепаду температур, снігу, дощу та інших несприятливих для обладнання умов довкілля.

Сьогодні кесони виробляють здебільшого з металу чи пластику. Раніше часто споруджували укриття з бетону чи цегли. Однак останнім часом бетонні кесони застосовуються мало, оскільки пластикові та металеві варіанти більш практичні. Металеві важковагові та схильні до корозії. Тому наймасовішим сьогодні є саме кесон із пластику.

Облаштування адаптера

Облаштування свердловини на дачі або присадибній ділянці можна виконати з підключенням адаптера. Це спеціальний пристрій для герметичної врізки в обсадну трубу та виведення водопровідних труб крізь обсадну трубу свердловини. З іншого боку він виконує функцію підвісу насоса. Врізання робиться нижче точки промерзання ґрунту, а гідробак повинен бути в теплому приміщенні.

Таким чином, при облаштуванні свердловини основні комунікації для водопостачання та відповідні споруди вже мають бути готові до підключення та експлуатації до моменту запуску свердловини.

Облаштування з оголовком

Найпростіший спосіб герметизації свердловини – оголовок. Цей пристрій нагадує кришку, що накриває обсадну трубу, з роз’ємами для виведення труб та кабелю. Усередині знаходиться кріплення для страхувального троса.

Оголовки випускають із різних матеріалів:

  • Пластикові – бюджетні, з вантажністю до 200 кілограмів, чого достатньо для більшості насосів.
  • Металеві – надійніші, з вантажопідйомністю до 500 кілограмів.

Вироби з чавуну або сталі потребують нанесення антикорозійного покриття. Оголовки з пластику, на відміну від металевих, менш схильні до промерзання.

Для встановлення оголовка обсадна труба обрізається на потрібній висоті і зашліфовується. В неї вставляється внутрішній оголовок, труба та кабель виводяться компресійними з’єднаннями.

Зовнішній оголовок кріпиться на колоні за допомогою ущільнення та нижнього фланця. Цей пристрій оберігає свердловину від пилу, дощових вод, комах, тварин.

Згідно з санітарними вимогами та здоровим глуздом свердловина не повинна розташовуватися поблизу будинку або господарських будівель.

Оптимальна площа санітарної зони навколо виходу свердловини становить 15 на 15 метрів.

Пам’ятайте, що необхідно раціонально витрачати підземні запаси вод для особистих потреб. Для видобутку значних обсягів води з метою використання у виробничих процесах або подальшого продажу необхідно оформити всі необхідні дозволи на буріння та експлуатацію таких свердловин.

Автор:
Теги:
Останні новини
03.05.2024, П’ятниця
02.05.2024, Четвер
01.05.2024, Середа
30.04.2024, Вівторок
29.04.2024, Понеділок
28.04.2024, Неділя
27.04.2024, Субота
26.04.2024, П’ятниця
Читати більше новинarrow_forward