ЗСУ вже на лівому березі Дніпра, це черговий крок наступу – генерал Романенко

event 09:18 П’ятниця 11 Серпня 2023 Війна

Судячи з інформації з неофіційних джерел, Сили оборони успішно форсували Дніпро на кількох ділянках і могли зайняти низку плацдармів на лівому березі річки в Херсонській області.

УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS

Про це в інтерв’ю OBOZREVATEL заявив ексзаступник начальника Генерального штабу Збройних сил України, генерал-лейтенант Ігор Романенко.

Коментар: Фактично це черговий крок наступу. Херсонський напрямок для нас був перспективним щодо вирішення цих завдань, і саме тому, що він був для нас дуже важливим, ворог підірвав греблю Каховської ГЕС. Тому якийсь час наступ на цій ділянці фронту був неможливим. Нині ж природні умови змінилися. В останній місяць літа ґрунт підсох. І ці природні чинники сприяють вирішенню питань наступального характеру. З точки зору оперативної, якщо не сказати стратегічної, цей напрямок теж цікавий“, – заявив Романенко.

За його словами, це не новий елемент наступу, а продовження. Бо за інформацією, яка почала подаватись, у напрямку від Антонівського мосту на Олешки є лівобережний плацдарм ЗСУ. Пізніше почала з’являтись інформація щодо того, що наші з’являються на островах. Західні джерела стверджують, що наші з’явилися й у Голій Пристані.

Читайте також: Німеччина готується оголосити про передачу Україні далекобійних ракет Taurus – ЗМІ

Коментар: На мій погляд, це явні ознаки того, що ситуацію було оцінено як сприятливу, і Сили оборони України роблять чергові кроки до того, щоб нарощувати плацдарми на лівому березі і, можливо, реалізовувати глибшу перспективу дій наступального характеру на цьому напрямі“, – зазначив він.

Також експерт прокоментував прогнози про те, що українські Сили оборони у перспективі найближчих місяців можуть вийти до Азовського моря чи Кримського перешийка.  За словами Романенка, не треба розставляти такі пріоритети. Рішення про пріоритетність напряму необхідно приймати там, де краще виходитиме. 

Коментар: Необхідно діяти на трьох напрямках – Мелітопольський, Бердянський, Херсонський. Там, де будуть кращі перспективи та можливості, і коли надійдуть нові ресурси, які вже узгоджені з нашими союзниками – з бронетехніки, снарядів, машин розмінування – діяти як мінімум на двох напрямках. Подивитися, де виходитиме краще, і ввести туди спочатку оперативні резерви, а потім, можливо, і стратегічні“, – додав він.

Останні новини
21.06.2024, П’ятниця
20.06.2024, Четвер
19.06.2024, Середа
18.06.2024, Вівторок
17.06.2024, Понеділок
16.06.2024, Неділя
Читати більше новинarrow_forward