Українські війська просунулися на лівому березі Херсонщини – ISW

event 12:00 Субота 21 Жовтня 2023 Війна
zsu

В Інституті вивчення війни (ISW) повідомили, що протягом доби 20 жовтня українські війська продовжили більш масштабні, ніж зазвичай, наземні операції на лівому березі Херсонської області та просунулися до села Кринки.

Про це йдеться у новому звіті ISW, пише NV.

Просування українських військ до Кринок підтверджують геолокаційні кадри, опубліковані 19 жовтня. Кринки знаходяться на лівому березі регіону за 2 км на від річки Дніпро.

Російські «воєнкори» стверджували, що українські війська закріплюються біля Кринок і продовжують утримувати свою присутність у районі Антонівського мосту. Один з них стверджував, що українські війська тимчасово просунулися далі в село аж до дороги Козачі Лагері-Кринки-Корсунка. Але потім росіяни відкинули українські війська на північну околицю населеного пункту за допомогою авіаударів.

Інше російське джерело повідомило, що все ще тривають бої біля села Піщанівка. Яке знаходиться за 14 км на схід від Херсона та за 4 км від Дніпра. За словами джерела, на південній околиці населеного пункту нібито діє «українська диверсійно-розвідувальна група».

Відомий російський «воєнкор» також припустив, що станом на 18 жовтня російські війська утримували позиції лише на південній околиці Піщанівки. Водночас Генштаб ЗСУ повідомив про завдання удару по населеному пункту російською авіацією. Що свідчило про те, що українські війська все ще перебувають там.

Проте в ISW не знайшли жодного візуального підтвердження того, що ЗСУ все ще утримують позиції в інших населених пунктах на лівому березі регіону, окрім Кринок.

За даними як російських, так і українських джерел, підрозділи ЗС РФ, які утримують лівий берег Херсонської області, є менш боєздатними, ніж російські війська на інших ділянках фронту.

Що говорять дані

ISW посилається на слова українського військового оглядача, який заявив, що російське Дніпровське угруповання військ складається переважно з підрозділів 49-ї загальновійськової армії і, ймовірно, елементів новоствореної 18-ї загальновійськової армії. При цьому більша частина 49-ї загальновійськової армії була розгорнута на лівому березі Херсонської області після втечі російських окупантів з правого берега. А частини 205-го мотострілецького полку 49-ї зазнали значних втрат.

У розвідці Міноборони Британії також повідомляли, що російські військові, ймовірно, формують нову 18-ту загальновійськову армію РФ з інших підрозділів, які зараз діють у Херсонській області. І малоймовірно, що нові підрозділи цієї армії складаються з нових сил або доукомплектовані до належного рівня.

Тому аналітики вважають, що розгортання 18-ї загальновійськової армії РФ у Херсонській області нагадує поспішне розгортання країною-агресоркою новоствореної 25-ї загальновійськової армії на Куп’янському та Лиманському напрямках на початку вересня. Оскільки також стикається з проблемами нестачі особового складу, техніки і навчання.

Один з російських «воєнкорів» також стверджував, що підрозділи 26-го мотострілецького полку, що належить до 70-ї мотострілецької дивізії 18-ї загальновійськової армії РФ, обороняються від українського наступу поблизу Кринок. Інший російський «воєнкор» зазначив, що підрозділи 1-го батальйону 177-го морського піхотного полку діють поблизу Антонівського мосту. Зазначені підрозділи тримали оборону на заході Запорізької області з початку українського контрнаступу і зазнали значних втрат.

ISW вже повідомляв, що окремі підрозділи ЗСУ 17−18 жовтня здійснили прорив через Дніпро на окуповану частину Херсонської області в районі сіл Олешківської громади.

Тоді зазначалося, що судячи з реакції російських «воєнкорів», ця операція може бути значнішою, аніж попередні подібні рейди ЗСУ.

Читайте також: Військовий експерт пояснив, чому Україні важливо утримувати Авдіївку

Повідомлялося, що дві українські «штурмові групи» висадилися на східному березі Дніпра та прорвали початкову російську оборону. Тимчасово зайнявши всю Пойму та позиції на північній околиці Піщанівки вдень у вівторок, 17 жовтня.

Останні новини
24.02.2024, Субота
23.02.2024, П’ятниця
22.02.2024, Четвер
21.02.2024, Середа
20.02.2024, Вівторок
19.02.2024, Понеділок
18.02.2024, Неділя
17.02.2024, Субота
16.02.2024, П’ятниця
Читати більше новинarrow_forward