Набір солдат із країн Центральної Азії може обернутися для рф серією конфліктів, – ISW

event 11:56 Четвер 30 Листопадаа 2023 Війна

Спроби Росії створити нові бойові підрозділи, або суттєво поповнити втрати у вже існуючих частинах шляхом вербування солдатів із країн Центральної Азії можуть стати джерелом напруженості та навіть конфліктів між РФ та центральноазіатськими сусідами.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на звіт ISW.

На думку аналітиків ISW, наполегливість Кремля у використанні населення країн Центральної Азії для поповнення втрат, ймовірно, створить тертя між Росією та її сусідами, оскільки країни Центральної Азії все частіше використовують закони про боротьбу з найманцями для покарання громадян, які воювали проти України на боці РФ. .

Так, 28 листопада суд Казахстану засудив Олексія Шомполова до шести років і восьми місяців позбавлення волі за звинуваченням у найманстві. Повідомляється, що Шомполов воював у артилерійському підрозділі ПВК “Вагнера” під Бахмутом. До цього подібні рішення ухвалювали суди Узбекистану та Киргизстану.

Російські праворадикальні джерела розкритикували владу Казахстану і звинуватили їх у нібито “антиросійській” позиції. Експерти ISW зазначають, що у випадку, якщо кількість таких справ збільшуватиметься, то й рівень напруги в російському суспільстві та міжнародних відносинах змінюватиметься.

Читайте також: росія переселяє на ТОТ громадян з Азії

Ключові висновки ISW:

  • Очевидна нездатність Росії створити згуртовану командну структуру серед сил, що обороняються на лівому березі Херсонської області, продовжує знижувати моральний дух та бойові можливості військ.
  • Російське угруповання військ “Дніпро” складається з розрізнених елементів недавно переданих частин, що деградували, і нових формувань.
  • Польща розглядає можливість відправлення військових радників до Фінляндії у відповідь на спроби Росії штучно створити міграційну кризу на фінсько-російському кордоні.
  • Російські війська продовжили наступальні операції на лінії Куп’янськ-Сватове і в районі Бахмута, але не досягли будь-яких підтверджених успіхів.
  • Російська влада продовжує зусилля зі знищення української культури та ідентичності на окупованій частині України.
Останні новини
24.02.2024, Субота
23.02.2024, П’ятниця
22.02.2024, Четвер
21.02.2024, Середа
20.02.2024, Вівторок
19.02.2024, Понеділок
18.02.2024, Неділя
17.02.2024, Субота
16.02.2024, П’ятниця
Читати більше новинarrow_forward