Існує 4 причини не прийти за повісткою до ТЦК «без наслідків»

event 12:06 П’ятниця 24 Травня 2024 Війна

Згідно з роз’ясненням Міністерства оборони України, існує лише чотири поважні причини, з яких військовозобов’язаний або резервіст може не з’явитися до ТЦК та СП у строк, визначений у повістці:

  • Перешкода стихійного характеру. Це може бути ураган, повінь, землетрус або інша подія, яка унеможливила прибуття до ТЦК та СП.
  • Хвороба громадянина. Підтвердженням хвороби може бути лікарняний лист або інший документ, виданий медичним закладом.
  • Воєнні дії на відповідній території та їх наслідки або інші обставини, які позбавили його можливості особисто прибути у визначені пункт і строк. Наприклад, якщо військовозобов’язаний знаходиться в оточенні або на окупованій території.
  • Смерть близького родича (батьків, дружини (чоловіка), дитини, рідних брата, сестри, діда, баби) або близького родича його дружини (чоловіка). Підтвердженням смерті може бути свідоцтво про смерть.

Читайте також: Глава Нацполіції пояснив чи можуть поліцейські вручати повістки

У разі неявки з поважної причини громадянин зобов’язаний повідомити ТЦК та СП про причини у найкоротший строк, але не пізніше трьох діб. Це можна зробити телефоном, електронною поштою або особисто. Після цього необхідно прибути до ТЦК та СП протягом 7 календарних днів.

Причини неявки повинні підтверджуватися документами. Це може бути лікарняний лист, свідоцтво про смерть, довідка про стихійне лихо тощо.

Неявка до ТЦК та СП без поважної причини може каратися штрафом. За першу неявку штраф становить 3500 гривень, за другу – 5100 гривень, за третю і наступні – 8500 гривень.

Читайте також: На Закарпатті у ТЦК помер чоловік після того, як ВЛК визнала його придатним до служби

Ось кілька ресурсів, де можна отримати більше інформації про поважні причини неявки до ТЦК та СП:

Важливо! Ця інформація актуальна станом на 24 травня 2024 року. Законодавство може бути змінено, тому перед отриманням повістки рекомендується ознайомитися з актуальними роз’ясненнями Міністерства оборони України.

Останні новини
11.06.2024, Вівторок
10.06.2024, Понеділок
09.06.2024, Неділя
08.06.2024, Субота
07.06.2024, П’ятниця
06.06.2024, Четвер
05.06.2024, Середа
Читати більше новинarrow_forward