Глава Нацполіції пояснив чи можуть поліцейські вручати повістки

event 11:05 П’ятниця 24 Травня 2024 Суспільство

Працівники поліції разом із представниками Територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки беруть участь в оповіщенні військовозобов’язаних, перевіряють документи, однак не вручають повістки. 

Про це повідомив очільник Національної поліції України Іван Вигівський в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна».

За словами Вигівського, поліція як виконувала свої обов’язки, закріплені за нею в ч. 3 ст. 38 закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» в частині доставлення до ТЦК та СП військовозобов’язаних за зверненням самого ТЦК, так і виконує.

«Що стосується повноважень, яких раніше не було в поліції… – участь у здійсненні заходів щодо оповіщення військовозобов’язаних та резервістів спільно з представниками ТЦК та СП», – зазначив він.

Читайте також: На Закарпатті у ТЦК помер чоловік після того, як ВЛК визнала його придатним до служби

Глава Нацполіції звернув увагу на те, що вручення повісток поліцейськими не передбачено законом.

«Перевірка військово-облікових документів спрямована на дотримання військовозобов’язаними законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію», – каже Вигівський.

За словами очільника Національної поліції, поліцейські мають право перевіряти документи у всіх осіб чоловічої статі віком від 18 до 60 років, незалежно від підстав, визначених законом України «Про Національну поліцію».

Читайте також: У Міноборони відповіли скільки грошей коштувала розробка застосунку «Резерв+»

«Поліція в цьому випадку працює за зверненнями ТЦК та СП. У цих зверненнях міститься інформація про особу, зокрема це П.І.Б., дата народження, адреса задекларованого (зареєстрованого) місця проживання, а у разі наявності зазначається також інформація про місце роботи, номери мобільних телефонів тощо», – розповів Вигівський.

Останні новини
11.06.2024, Вівторок
10.06.2024, Понеділок
09.06.2024, Неділя
08.06.2024, Субота
07.06.2024, П’ятниця
06.06.2024, Четвер
05.06.2024, Середа
Читати більше новинarrow_forward