Вчені розповіли, яким людям протипоказані ранні підйоми

event 12:55 Вівторок 15 Листопадаа 2022 Суспільство

Деяким людям вкрай шкідливо прокидатися рано вранці.

УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS.

Результати нещодавнього дослідження вчених показали, що деякі люди можуть зруйнувати своє здоров’я, якщо постійно будуть починати свій день дуже рано. 

Причина цього в індивідуальному режимі біологічного годинника, закладеного в кожній людині, розповідає Ukr.Media.

Люди в усьому світі діляться на три умовні групи, залежно від хронотипу: жайворонки, сови та голуби. До першої групи належать ті, хто найбільш продуктивний в першій половині дня і легко прокидається вранці. Совами називають тих, хто сповнений сил у вечірній і нічний час, а в ранкові години відчуває себе розбитим.

Голуби — менш відома нам група, але вона існує, і до неї відносяться люди, які проявляють найбільшу активність вдень. Практично в половині випадків, хронотип людини визначається на рівні генів. Іншими словами, якщо батьки були так званими совами, то шанс, що і дитина буде дотримуватися цього ж режиму, дорівнює майже 50%.

У своєму новому дослідженні вчені виявили, що найбільш небезпечна ситуація склалася саме для сов. Вони змушені майже кожен день через силу вставати рано вранці на роботу або навчання. Це завдає серйозної шкоди здоров’ю. У ранкові години у людей з біологічним режимом сова, триває активне вироблення мелатоніну — гормону сну, саме тому ці люди вкрай дратівливі в першій половині дня і відчувають себе знесиленими. Згодом може навіть розвинутися депресія. Але це не єдина шкода для організму. Досить часто у сов відбувається гормональний збій. Їх організм перестає сприймати такі речовини як глюкоза та інсулін. А для хворих на цукровий діабет цей стан може виявитися смертельно небезпечним.

На підставі отриманих результатів фахівці закликають людей бути уважними до свого організму, і не намагатися переробити те, що закладено природою. Якщо ви сова, то можна спробувати встановити графік, який був би максимально кращим для вашого режиму, і дозволяв прокидатися трохи пізніше.

Останні новини
07.12.2022, Середа
06.12.2022, Вівторок
05.12.2022, Понеділок
04.12.2022, Неділя
03.12.2022, Субота
02.12.2022, П’ятниця
01.12.2022, Четвер
30.11.2022, Середа
29.11.2022, Вівторок
Читати більше новинarrow_forward