В Україні ПДВ на фрукти знизять до нуля

event 11:31 Субота 25 Грудня 2021 Суспільство
фрукти

Цей податок, який стягується під час продажу свіжих фруктів має бути нульовим. 

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Про це повідомив співвласник ТОВ «Дельта Фрут» Антон Рубан.

Коментар: “Підставою для цього є те, що товарне виробництво плодів передбачає багато витрат без ПДВ. Передусім йдеться про велику кількість ручної праці, якої вимагає садівнича галузь і праця персоналу на збиранні врожаю. Однак влада цього чомусь не бере до уваги, і у товарному садівництві ПДВ перетворюється на банальний податок з обігу. Нині ПДВ, який сплачують аграрії, є різницею між сумами вхідного і вихідного ПДВ підприємства”, – сказав він. 

Він пояснив, що вихідний ПДВ під час реалізації яблук господарством – 20% з ціни продажу. Однак вхідні витрати виробників обкладаються ПДВ не повністю: дизпаливо і ЗЗР купують з ПДВ, натомість заробітна плата ПДВ не обкладається. 

Читайте також: В Україні збільшили фінансування та строки кредитування для фермерів вдвічі

Коментар: “Галузь трудомістка, і левова частина її затрат іде саме на виплату заробітної плати працівникам. Таким чином оподаткування садівництва як галузі виявляється незбалансованим.

Наслідком цього стає те, що ми викорчовуємо сади. Упорядкувати податки в садівництві слід було ще вчора. Раніше аграрії мали спецрежим із ПДВ, держава його скасувала, замінивши на дотації, потім скасувала й дотації, і зараз оподаткування у товарному садівництві таке, що землю під садами ліпше розкорчувати та засіяти зерном, найнявши для цього одного механізатора, який і посіє поле, і збере урожай комбайном”, – зазначив Рубан. 

З словами виробника, ситуація в українському садівництві критична настільки, що саме лише зниження ПДВ на реалізацію свіжих фруктів галузь уже не врятує.

Коментар: “Поточного сезону ми не можемо десертні яблука з господарства продати навіть по 4 грн/кг”, – підсумував він. 

Джерело

Останні новини
21.05.2022, Субота
20.05.2022, П’ятниця
19.05.2022, Четвер
18.05.2022, Середа
17.05.2022, Вівторок
16.05.2022, Понеділок
15.05.2022, Неділя
14.05.2022, Субота
Читати більше новинarrow_forward