В Україні немає жодного випадку смерті через COVID-вакцинацію — МОЗ

event 16:54 Понеділок 15 Листопадаа 2021 Здоров'я

Переважна більшість зафіксованих в Україні несприятливих подій після імунізації – це легкі випадки, а всі завершені розслідування смертей не виявили жодного зв’язку з вакцинацією проти коронавірусу.
Про це повідомив заступник міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Коментар:За останніми даними, десь 0,018% пацієнтів від загальної кількості щеплених мають несприятливі події після імунізації. Переважна кількість – це несерйозні випадки. Летальних випадків упродовж 30 днів після імунізації було 124. Тобто це ті випадки, коли людина мала вакцинацію в анамнезі, і вона померла впродовж 30 днів після проведення вакцинації. Такі випадки підлягають окремому розслідуванню. Окремо наголошую, що тут не йдеться про причинно-наслідковий зв’язок із вакцинацією. Всі завершені розслідування зв’язку з вакцинацією не виявили”, – заявив Кузін.

За його словами, в Україні функціонує доволі ефективна система фармакологічного нагляду за НППІ. Вона працює в електронному форматі, й уся інформація акумулюється на рівні Державного експертного центру МОЗ.

Заступник міністра охорони здоров’я також наголосив, що науково доведених даних про те, які вакцини переносяться пацієнтами краще або гірше, немає.

Читайте також: Щонайменше 10% вакцинованих купили COVID-сертифікати – результати дослідження

Коментар: Наразі в нас є лише статистика несприятливих випадків після імунізації. Але, знову ж таки, вона не говорить про те, що якась вакцина погана або викликає побічні реакції. Йдеться про індивідуальну реакцію людини на препарат. А реакція може бути на будь-яке щеплення, не лише від COVID-19. Якщо ми говоримо конкретно про несприятливі події після імунізації проти коронавірусної хвороби, то CoviShield від початку вакцинальної кампанії дала десь 0,02% несприятливих випадків від загальної кількості повідомлень про такі випадки після щеплення. Вакцина CoronaVac – десь 0,08%, вакцина Pfizer – 0,01%, AstraZeneca – 0,02%, Moderna – 0,01-0,02%”, – сказав Кузін.

У МОЗ зазначають, що будь-яке порушення стану здоров’я після вакцинації вважається несприятливою подією після імунізації. Щоб фіксувати типові або нетипові прояви, запроваджується спеціальна система.

Зокрема, про будь-які проблеми зі здоров’ям, які спостерігаються впродовж 30 днів після щеплення, треба відзвітувати або лікарю, який веде пацієнта, або самому пацієнту. Пацієнт може зайти на спеціальні ресурси і повідомити, що у нього є певні симптоми, які викликають хвилювання.

Джерело

Останні новини
19.04.2024, П’ятниця
18.04.2024, Четвер
17.04.2024, Середа
16.04.2024, Вівторок
15.04.2024, Понеділок
14.04.2024, Неділя
13.04.2024, Субота
12.04.2024, П’ятниця
Читати більше новинarrow_forward