В Україні хочуть ввести нові податки: кого торкнуться зміни

event 14:07 П’ятниця 22 Грудня 2023 Гроші

Народні обранці планують розглянути низку законопроєктів, які орієнтовані на скорочення підпільного ринку в побутовій сфері, та торкнуться практично кожного громадянина в Україні.

Про це повідомляє Hromadske з посиланням на аналітика із “Вокс Україна” Олега Іванова.

За словами експерта, Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів розглядає одразу три законопроєкти, які стосуються домашніх домогосподарств, тобто майже кожного українця.

Читайте також: У Міненерго розповіли чи будуть відключення світла на свята

Коментар: “Ця сфера поки що не обговорюється відкрито, але, як на мене, з метою збільшення доходів намагаються зменшити розмір підпільного побутового ринку”, — переконаний Іванов.

Про які закони йде мова

Перша ініціатива передбачає введення декларування податків для домогосподарств. Однак не всіх, а тим, котрі відповідають певним умовам, наприклад якщо хтось із членів родини займається незадекларованим сімейним бізнесом або в разі отримання державної допомоги.

Коментар: “До речі, коли я про це писав, то був здивований, що в Конституції вказано: “Кожен зобовʼязаний подавати декларацію””, — підкреслив експерт.

Другий законопроєкт передбачає створення нової форми господарської діяльності для громадян, які мають неофіційний бізнес, наприклад здають в оренду квартиру або мають неофіційний дохід від підробітку. Зазначається, що у випадку якщо особа заявить про отримання коштів таким способом, перший час такий дохід оподатковуватись не буде.

Третій законопроєкт вже пройшов перше читання. Він стосується людей, які працюють дома. За словами Олега Іванова, ініціатива передбачає, що родини, які наймають кухаря, опікуна для людей похилого віку або няню повинні повідомляти про таких працівників податкову.

Які податки потрібно сплатити під час продажу квартири

Законами України передбачено, що за дохід, отриманий від продажу нерухомості потрібно сплатити податки, за виключенням випадків коли виконуються такі умови:

  • нерухомість перебуває у власності платника податку не менше, ніж три роки (за винятком спадку);
  • це перший продаж чи обмін нерухомості за звітний податковий рік;
  • об’єкт продажу не перевищує норму безоплатної передачі, визначеної статтею 121 Земельного кодексу України.

В решті випадків, з отриманих грошей від продажу нерухомості потрібно сплатити 5% податку. Окрім того, від вартості майна сплачується 1,5% військового збору, яка вказана в договорі купівлі-продажу та не меншої, ніж оціночна вартість нерухомості.

Якщо протягом року, особа продає нерухомість втретє або більше разів, вона повинна сплатити ще 18% ПДФО та 1,5% військового збору.

Останні новини
03.05.2024, П’ятниця
02.05.2024, Четвер
01.05.2024, Середа
30.04.2024, Вівторок
29.04.2024, Понеділок
28.04.2024, Неділя
27.04.2024, Субота
Читати більше новинarrow_forward