Протягом перших семи місяців 2025 року українські прикордонники затримали 911 чоловіків віком від 18 до 60 років, які намагалися нелегально перетнути кордон з Білоруссю. Така цифра майже вдвічі перевищує загальну кількість затримань за аналогічні порушення у 2022–2024 роках.
Про це повідомляє «Слідство.Інфо», посилаючись на дані Державної прикордонної служби України.
За офіційною інформацією, з 1 січня по 1 серпня 2025 року було зафіксовано щонайменше 911 спроб незаконного перетину білоруського кордону чоловіками призовного віку. Для порівняння:
- у 2022 році затримали 61 особу (всі — у Волинській області),
- у 2023-му — 26 порушників (24 — на Волині, 2 — на Рівненщині),
- у 2024-му кількість різко зросла до 336 осіб (164 — у Рівненській, 112 — у Житомирській, 58 — у Волинській та 2 — у Київській областях).
Найбільшу кількість спроб фіксували на кордоні з Білоруссю в Рівненській області — тут за час повномасштабного вторгнення затримано 531 чоловіка.
- У Житомирській області — 484 затриманих,
- на Волині — 281,
- у Київській області — 38.
Цікаво, що у 2022 році, першому році повномасштабної війни, єдиним напрямком, звідки фіксували спроби втечі до Білорусі, була Волинська область.
Таким чином, 2025 рік став рекордним за кількістю затриманих, що намагалися покинути територію України в обхід офіційних пунктів пропуску на північному напрямку.

.jpg)
.jpg)
6666666(1).jpg)
.jpg)

.jpg)
