У Хмельницькій області виготовляють унікальну крафтову продукцію з лаванди

event 03:42 Середа 19 Січня 2022 Суспільство

У присадибному господарстві в селі Прислуч Хмельницької області вирощують лаванду та виготовляють з неї крафтову продукцію.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Про це розповіла співвласниця присадибного господарства Каріна Білоус, передає Укрінформ.

Коментар: “Ми розпочинали з того, що чотири роки тому посадили декілька рядків лаванди, а минулого року у нас вже було 1,5 тис. кущів цієї рослини. Наша плантація – це не французькі поля, але ми створили в себе маленьку Францію. У липні вперше відкрили нашу плантацію для відвідувачів. Багато лаванди ми насушили і згодом почали виготовляти з неї крафтову продукцію”, – зазначила Білоус.

За її словами, на плантації в господарстві вирощують французьку лаванду сорту Platinum Nico. Саме з неї і виготовляють натуральну продукцію, яка використовуються на кухні та в косметичних цілях.

Висушену лаванду переганяють на парі, після чого отримують гідролат (рідина, яку отримують у процесі дистиляції) та олію лавандину. Окрім того, господарство виготовляє лавандове мило, сіль для ванни з лавандою та лавандові саше.

Лаванда присадибного господарства може застосовуватися і в кулінарії. Там із неї роблять квітково-лавандовий чай, а також кулінарну лаванду, що використовується у приготуванні різних страв.

Читайте також: Ціни на свиней живою вагою будуть знижуватися – прогноз експертів

Джерело

Автор:
Останні новини
19.07.2024, П’ятниця
18.07.2024, Четвер
17.07.2024, Середа
16.07.2024, Вівторок
15.07.2024, Понеділок
14.07.2024, Неділя
Читати більше новинarrow_forward