Суд в “Дії”: в Україні деякі судові сервіси будуть доступні у мобільному додатку

event 12:36 Середа 28 Лютого 2024 ПОЛІТИКА

В Україні частина судових сервісів буде в онлайні та в Дії. Це спростить документообіг, пришвидшить розгляд справ і полегшить комунікацію між учасниками справ, повідомив у своєму телеграм-каналі міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Федоров зазначив, що цифровізація суду — це частина Державної антикорупційної стратегії. 

“Зараз трансформуємо єдину інформаційну систему. Вона вже пройшла IT-аудит, тепер перевіряємо функціональність. Після закінчення сформуємо оновлену концепцію електронного суду. 

Паралельно працюємо над електронним виконавчим документом у Дії — це рішення суду, яке треба виконати примусово”, – повідомив міністр. 

Як розповів Федоров, відтепер щоб отримати виконавчий документ громадянам не доведеться годинами стояти у черзі, його можна буде отримати онлайн. Після запуску послуги документ буде в Дії. 

Читайте також: На Харківщині п’яний водій-шумахер залетів на дах гаража (ФОТО)

“Користуватися електронним судом зможуть майже 7 мільйонів людей: громадяни, прокурори, адвокати, слідчі, нотаріуси, бізнес та працівники судів”, – зазначив міністр цифрової трансформації.   

Частина судових сервісів вже доступна онлайн: електронний кабінет, судові засідання онлайн, контакт-центр. Також послуги в Дії: судові сповіщення, рішення та штрафи.

Зазначається, що електронні сервіси та систему розробляє Міністерство цифрової трансформації спільно з Вищою радою правосуддя, Комітетом Верховної Ради з питань правової політики та Державною судовою адміністрацією за підтримки USAID проєкту ЄС Право-Justice та консалтингової компанії CIVITTA.

Останні новини
22.04.2024, Понеділок
21.04.2024, Неділя
20.04.2024, Субота
19.04.2024, П’ятниця
18.04.2024, Четвер
17.04.2024, Середа
16.04.2024, Вівторок
Читати більше новинarrow_forward