Суд дозволив знести храм УПЦ МП біля музею історії України в Києві
Господарський суд Києва дозволив знести храм УПЦ МП, що був зведений біля фундаменту Десятинної церкви. Про це повідомляє DW з посиланням на міністерство культури та інформаційної політики України.
УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS
Відомо, що Господарський суд Києва в середу, 15 лютого, задовольнив позов Національного музею історії України. Позов стосувався знесення храму УПЦ МП, який вважається самочинно встановленим на земельній ділянці, якою користується музей.
Як ідеться у повідомленні, релігійна громада, яка встановила церкву, не надала доказів, що має право користуватися цією ділянкою, та не змогла надати дозволи на будівництво й експлуатацію споруди.
“У зв’язку з вищезазначеним суд дійшов висновку, що будівля є самочинним будівництвом”, – зауважили в міністерстві, додавши, що демонтаж будівлі має оплатити сама релігійна громада. Водночас рішення ще може бути оскаржене.
У міністерстві нагадали, що самовільне захоплення територій музею почалося в другій половині 2000-х років. Спочатку поруч із історичним фундаментом Десятинної церкви з’явилися три зблокованих кіоски. Пізніше ж релігійна громада назвала незаконні споруди “Десятинним монастирем Різдва пресвятої Богородиці”.
У 2012 році рішенням Шевченківського райсуду за релігійною громадою визнали право власності на цю малу архітектурну форму.
“Тобто, фактично, визнано право власності на МАФ, який не є нерухомим об’єктом та згідно з законодавством не підлягає державній реєстрації”, – зауважують в мінкульті.
На підставі цього судового рішення надалі була проведена держреєстрація права власності на нежитлову будівлю – каплицю площею 133 квадратних метри, “яка до того часу з кіосків перетворилася на капітальну цегляну споруду з фундаментом”.
Читайте також – Вперше на Донеччині повідомлено про підозру полоненому “вагнерівцю”
Земельна ділянка, на якій була самочинно збудована церква, входить до меж пам’ятки археології національного значення та буферної зони об’єкта зі списку світової спадщини спеціалізованої установи Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) “Київ: Собор святої Софії та прилеглі монастирські будівлі, Києво-Печерська Лавра”.