У росії змінюють імена та дати народження депортованим дітям

event 09:57 Четвер 01 Червня 2023 Суспільство
DEPORTOVANI DITY

Урядові органи вже займаються завданнями повернення дітей до України з-за кордону та їх подальшою адаптацією.

УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS

У росії змінюють імена та дати народження незаконно депортованим українським дітям, це відбувається у різних регіонах країни-агресора. Про це заявила віцепрем’єрка Ірина Верещук, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій сказала:

У росії, де в усіх регіонах їм змінюють ідентичність, змінюють імена, прізвища, дати народження, роблять усе, щоб асимілювати, а фактично – чинять акт геноциду стосовно наших дітей, насильно русифікують, дають так звані паспорти, роблять усе, щоб діти забули про свою рідну землю, забули мову, забули культуру і прийняли, як вони кажуть, нову реальність.

Верещук підкреслила, що Україні необхідна широка міжнародна підтримка у поверненні наших дітей, особливо тих, хто має статус, і додала: 

Нам потрібен тиск на росію. Ми повинні знайти механізм негайно. Тому що кожен день, доки діти залишаються там, – це мінус до їхнього майбутнього, це втрата їхньої ідентичності.

Віцепрем’єрка також заявила, що росія депортувала понад 20 тисяч дітей, з яких понад 4,5 тисячі –  без батьківського піклування. 

Нагадаємо, раніше ми писали, що у Львові восьмикласник потрапив до лікарні через випадкову стрілянину. Наразі відкрито кримінальне провадження за фактом недбалого поводження з вогнепальною зброєю.

Останні новини
22.09.2023, П’ятниця
21.09.2023, Четвер
20.09.2023, Середа
19.09.2023, Вівторок
18.09.2023, Понеділок
Читати більше новинarrow_forward