Чи можна лягати або спати після прийому їжі: пояснення лікаря

event 09:58 Четвер 01 Червня 2023 Здоров'я

Їсти на ніч, а також вкладатися в ліжко після обіду чи вечері дуже шкідливо для людини. Медики попереджають, що така звичка може спричинити виникнення серйозних захворювань, аж до онкології, пише Green Post.

• УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS.

Після прийому їжі не потрібно лягати. Деякі лікарі рекомендують навіть не сідати після їжі, а краще вирушити на прогулянку, або зайнятися іншими помірними навантаженнями.

Це пов’язано з тим, що при занятті горизонтального положення вміст кишківника може потрапити в стравохід. У момент перетравлення їжі в кишківнику знаходиться шлунковий сік, який пошкоджує стравохід.

Самим явним симптомом цього вважається печія. Однак це далеко не самий негативний сценарій. Гастроентеролог Сергій Вялов розповів, що при регулярному занятті горизонтального положення після їжі розвивається небезпечне хронічне захворювання, яке може привести до онкології.

Читайте також: Чи можна слухати музику в навушниках на повній гучності

“Якщо він регулярно це робить, наприклад, у нього є звичка поїсти на ніч, перед тим як лягати спати, або він просто любить полежати після їжі, через якийсь час це може привести до розвитку рефлюксної хвороби, коли вміст шлунка потрапляє в стравохід і обпікає його”, — пояснив медик.

Останні новини
22.09.2023, П’ятниця
21.09.2023, Четвер
20.09.2023, Середа
19.09.2023, Вівторок
18.09.2023, Понеділок
Читати більше новинarrow_forward