Як вберегти моркву від гниття під час зберігання

event 06:40 Четвер 13 Жовтня 2022 Суспільство

Жоден з відомих дачникам способів зберігання моркви не дає 100% гарантії, що коренеплід збережеться до весни в первозданному вигляді. 

УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS.

Вважається, що як не збирай урожай і як не готуй його до зберігання, все одно пропаде 5-10% від загальної маси, інформує Ukr.Media.

Хвороби

Урожай може почати псуватися, якщо разом овочем в сховищі виявилися збудники хвороб та іншої зарази. До слова, джерело може перебувати в погребі або в необробленій з минулого сезону тарі для зберігання.

Якщо говорити про хвороби, то їх досить багато, а боротися з ними потрібно починати ще до посіву овочів і протягом усього сезону.

Зокрема, на зберігання можна закласти овочі, уражені склеротиніозом (біла гниль), ботритіозом (сіра гниль), альтернаріозом (чорна гниль), а також фомозом і фузаріозом (суха і фузаріозна гниль відповідно).

Все це представники грибкових захворювань, які мають особливість поширюватися ще на етапі росту і розвитку овочів. Спори проникають через найменші пошкодження на коренеплодах. Виявити заражений плід нелегко.

Що робити

Ні в погребі, ні в коморі неможливо створити комфортні для зберігання моркви умови. І в холодильнику вона починає сохнути й псуватися.

Єдине, що може запобігти масовому поширенню хвороб, — це своєчасна ревізія припасів. Всього один коренеплід, що починає гнити, може занапастити всі сусідні, якщо його вчасно не викинути.

Слідом перевіряють сусідні коренеплоди, які краще пустити на переробку — потерти та заморозити. Залишати на зберігання такий урожай ризиковано.

Автор:
Теги: морква
Останні новини
24.04.2024, Середа
23.04.2024, Вівторок
22.04.2024, Понеділок
21.04.2024, Неділя
20.04.2024, Субота
19.04.2024, П’ятниця
18.04.2024, Четвер
Читати більше новинarrow_forward