Як можна використати чорнобривці, що перецвіли

event 13:28 Середа 12 Жовтня 2022 Суспільство

Чорнобривці не лише прикрашають клумбу яскравими суцвіттями, а й виконують функцію захисника від шкідників для корисних рослин на городі, пише prostowаy

УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS.

Досвідчені садівники відзначають, що фітонциди, які є у всіх частинах цієї рослини, можуть допомогти захистити грядку від цибулевої мухи, колорадського жука та капустяної білявки. 

Коріння чорнобривців виділяє тіофен, що відлякує ґрунтових шкідників. А також пригнічує ріст деяких бур’янів, зокрема пирію і хвоща. Саме тому рекомендують чорнобривці висаджувати по периметру городу та у широких міжряддях, а в саду — у пристовбурних колах.

Коли чорнобривці перецвітуть, суцвіття зберіть на насіння, на лікувальні чаї та настоянки спиртов. Крім того,  підготуйте разом зі стеблами для добрива — закопані залишки чорнобривців будуть 2-3 роки захищати грядки від фітопатогенів і шкідників.

Читайте також: Лайфхаки, які  допоможуть розслабитися та зняти стрес

Нематода і довгоносик — шкідники, що часто зустрічаються садівниками, які вирощують полуницю — не терплять фітонциди, тому доречно чорнобривці розкласти між кущиками ягід.

На фінішному етапі прибирання не варто виривати з корінням кущі чорнобривців, адже воно покращує склад та структуру ґрунту, підвищує рівень вологопроникності, запобігає вимиванню важливих мікроелементів.

Останні новини
28.01.2023, Субота
27.01.2023, П’ятниця
26.01.2023, Четвер
25.01.2023, Середа
24.01.2023, Вівторок
Читати більше новинarrow_forward