Що чекає на ухилянтів, які незаконно втекли за кордон

event 13:05 Середа 15 Березня 2023 Суспільство

Поки в Україні триває воєнний стан і загальна мобілізація, чоловікам заборонено виїжджати за кордон.

УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS.

Проте є такі громадяни, які не хочуть вставати на захист Батьківщини, тому намагаються втекти за межі країни. За такі дії ухилянтів передбачена низка покарань.

Про це розповів юрист адвокатського об’єднання T&T Partners Владислав Юрчак у коментарі для “24 каналу“. За словами експерта, можливі кілька варіантів наслідків, адже все залежить від конкретної ситуації.

До прикладу, якщо чоловік намагався перетнути втекти з України, перетнувши кордон за межами пункту пропуску або в пунктах пропуску без відповідних документів, йому загрожує адміністративна відповідальність. Тобто штраф у сумі від 3400 до 8500 гривень. Крім того, вказану особу можуть ще й заарештувати (накласти адміністративний арешт) до 15 діб.

При умові, що ухилянт використав під час виїзду підроблені документи, йому загрожуватиме вже кримінальна відповідальність — від арешту до 6 місяців і аж до обмеження (не позбавлення) волі на строк до 2-х років.

Які проблеми можуть виникнути

За словами Юрчака, бувають проблеми із доведенням умислу особи, оскільки для наявності складу відповідного злочину між незаконним перетином кордону та ухиленням від мобілізації повинен існувати прямий зв’язок.

Часто невдалі спроби перетину кордону закінчуються пропозиціями хабаря. Це карається штрафом від 17 000 до 68 000 гривень або обмеженням чи позбавленням волі на строк від 2 до 4 років.

Останні новини
19.03.2023, Неділя
18.03.2023, Субота
17.03.2023, П’ятниця
16.03.2023, Четвер
Читати більше новинarrow_forward