Що буде, якщо не сплатити штраф за несвоєчасне оновлення даних у ТЦК

event 16:48 Понеділок 27 Травня 2024 Суспільство

У рамках нового законопроєкту про мобілізацію військовозобов’язані особи мають оновити дані протягом конкретного терміну. Якщо цього не відбудеться, то на таких осіб накладається штраф. Дізнайтеся, які наслідки чекатимуть за відмову від оплати штрафних санкцій.

Новий закон про мобілізацію в Україні набув чинності. А це означає, що у військовозобов’язаних є 60 днів, щоб оновити дані в територіальних центрах комплектування. Якщо протягом цього періоду громадяни не оновлять свої дані, їм нарахують штраф. А от за несплату штрафу передбачено одразу кілька покарань. 

Що буде, якщо не сплатити штраф?

У такому разі інформацію про порушника передадуть у виконавчу службу і дані про нього внесуть до Єдиного реєстру боржників. А це, своєю чергою, передбачає арешт майна і блокування банківських карт.

Читайте також: Іспанія виділить Україні рекордний пакет допомоги на 1,1 млрд євро: що увійде

У законі йдеться про те, що заблокувати використання і вилучити з рахунку можна тільки ту суму, яка рівнозначна штрафу, але не більше. Якщо коштів недостатньо, то рахунки блокуються поки необхідна сума буде накопичуватися. 

Що якщо грошей на картці не було і немає?

За відсутності коштів на банківських рахунках або надходжень для сплати штрафу для покриття штрафу може використовуватися майно. Однак майнове стягнення в жодному разі не поширюється на такі речі:

– Одяг, взуття, дитяче приладдя, посуд, постільна білизна, засоби гігієни.

– Лікарські засоби, окуляри та інші медичні вироби.

– Меблі (має бути один стіл і шафа на сім’ю, по одному ліжку і стільцю для кожної людини).

– Один холодильник на всю сім’ю.

– Один телевізор і комп’ютер на сім’ю, один телефон на кожну людину.

– Запас питної води, продовольства.

– Майно для релігійних культів і ритуальних обрядів, професійних занять, якщо вони є єдиним джерелом доходу, знаряддя особистої кустарної та ремісничої праці, книги.

– Паливо для приготування та опалення.

– Насіння для посіву, незібраний урожай, сільськогосподарський інвентар у осіб, які займаються індивідуальним сільським господарством.

– Допоміжні способи реабілітації.

– Призи, державні нагороди, знатні та пам’ятні знаки.

Інші методи

Також у такому разі поліція або співробітники ТЦК можуть застосовувати адміністративне затримання, якщо необхідно встановити особу або з’ясувати обставини порушення. Затримати можуть до трьох діб.

Читайте також: Уряд розпочав виплату компенсацій за придбання української сільгосптехніки: перші 220 тис. грн вже виплачено

Крім того, якщо військовозобов’язаний не сплатив штраф за прострочення оновлення даних, йому можуть виписати другий штраф, сума якого зросте – до 25 тисяч гривень для фізичних осіб.

Уже в разі несплати другого штрафу, така особа може бути притягнута до кримінальної відповідальності за порушення закону про мобілізацію. За ухилення від мобілізації під час дії воєнного стану передбачено від 3 до 5 років ув’язнення.

Останні новини
19.06.2024, Середа
18.06.2024, Вівторок
17.06.2024, Понеділок
16.06.2024, Неділя
15.06.2024, Субота
14.06.2024, П’ятниця
13.06.2024, Четвер
Читати більше новинarrow_forward