Пенсії-2024: що змінилось з 1 червня і чи буде підвищення виплат

event 10:02 Понеділок 03 Червня 2024 Суспільство

У червні 2024 року працюючі пенсіонери в Україні автоматично отримають підвищені пенсії завдяки перерахунку, що враховує їхній страховий стаж та доходи. Перерахунок торкається пенсіонерів, які працювали понад 24 місяці після останнього перерахунку або досягнення пенсійного віку, і включатиме доплати за квітень та травень, пише Обозреватель.

Ми розібралися, які критерії потрібні для перерахунку. Він здійснюється автоматично на основі даних з Державного реєстру застрахованих осіб.

Перерахунок пенсій для працюючих пенсіонерів проводиться на основі інформації про сплату єдиного соціального внеску за перший квартал 2024 року. Пенсіонери отримають підвищені виплати, що включатимуть підвищення за квітень та травень.

Читайте також: Прогноз погоди на тиждень: де будуть грозові дощі та град

Основою для цього є тривалість страхового стажу та дохід, з якого розраховується пенсія. Перерахунок торкається пенсіонерів, які:

  • після призначення або попереднього перерахунку продовжували працювати і на 1 березня 2024 року мають 24 місяці страхового стажу;
  • відпрацювали менше 24 місяців, але після призначення чи попереднього перерахунку пенсії минуло два роки.

Після перерахунку пенсій у квітні підвищені виплати пенсіонери почнуть отримувати у червні з доплатою за квітень та травень. Причиною затримки є квартальні звіти, які роботодавці подають до 10 травня.

Розмір підвищення для кожного пенсіонера визначається індивідуально на основі тривалості страхового стажу та доходу. Підвищення може обчислюватися з того заробітку, з якого була нарахована пенсія при її призначенні, або з заробітку, який людина одержувала, працюючи після призначення пенсії.

Читайте також: Максимальна пенсійна виплата: хто її отримує та яка сума у 2024 році

Перерахунок здійснюється автоматично без необхідності особистого звернення до Пенсійного фонду України (ПФУ). Окрім підвищених пенсій, пенсіонери, які проживають у районах активних або потенційних бойових дій, отримають додаткову допомогу від Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН). Виплата цієї допомоги буде проведена без необхідності звернення з боку пенсіонерів, прямо на їхні банківські рахунки або через поштові служби.

Теги: пенсія
Останні новини
11.06.2024, Вівторок
10.06.2024, Понеділок
09.06.2024, Неділя
08.06.2024, Субота
07.06.2024, П’ятниця
06.06.2024, Четвер
05.06.2024, Середа
Читати більше новинarrow_forward