Народна синоптикиня розповіла, якою буде погода в січні та в лютому

event 12:08 Вівторок 11 Січня 2022 Погода

Січень і лютий в Україні очікуються порівняно теплими, і температура повітря в цей період буде на 1-2 градуси вищою за норму. Це явище обумовлено течією Ла-Нінья.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Деталі: Як розповіла завідувачка відділу прикладної метеорології та кліматології Українського гідрометеорологічного інституту, кліматологиня Віра Балабух, як і раніше, на погоду в Північній півкулі взимку впливатиме тихоокеанська течія Ла-Нінья. І хоча явище Ла-Нінья 2020/21 року пройшло свій піковий період, зазначила фахівчиня, проте, згідно з новою інформацією Світової метеорологічної організації (СМО), його вплив на режими температури, опадів та характер штормів усе ще продовжується.

Балабух пояснила, що ця течія обумовлює різкі стрибки температури від низьких до високих показників, зокрема в нашій країні.

Вона не відкинула, що під час дії Ла-Ніньї в Україну також зайдуть холодні арктичні маси, але вони, найімовірніше, будуть короткочасними.

Віра Балабух спрогнозувала, що Ла-Нінья у 2022 році ослабне, і на зміну прийде її антипод – Ель-Ніньйо, який також сприятиме температурним стрибкам.

Як пояснила кліматологиня, у 2022 році буде сформовано велику область холодного тиску, яка пошириться на значну відстань.

Читайте також: “Морози до -20”: в Україну йде арктичний холод

Коментар: Такий потужний антициклон порушить рух повітряних мас із заходу на схід. Зміниться положення струменевої течії – над американським континентом на південь, а над європейським – на північ. Унаслідок цього над західним узбережжям Канади та Сполучених Штатів переважатиме холодне арктичне повітря, а на європейський континент, і в Україну зокрема, поширяться теплі повітряні маси з Атлантики, субтропіків. Це призведе до чергування аномально холодного та теплого повітря, різких змін температури, тиску, погодних умов“, – спрогнозувала Балабух.

Вона ж зазначила, що хоча ці течії мають значний вплив на погоду, на її формування впливатиме й багато інших факторів.

Відомо, що Ла-Нінья (іспанською “малятко”) – це кліматичне явище, що регулярно виникає в тропічних широтах південної частини Тихого океану. У цей час східний вітер жене теплу воду від берегів Перу та Чилі у бік Індонезії та Австралії. В результаті на поверхню піднімається холодна вода з морських глибин, і в регіоні настає похолодання. Зворотне явище, коли температура води та повітря біля узбережжя Південної Америки підвищується, зветься Ель-Ніньйо (“малюк”).

Джерело

Останні новини
03.12.2023, Неділя
02.12.2023, Субота
01.12.2023, П’ятниця
30.11.2023, Четвер
29.11.2023, Середа
Читати більше новинarrow_forward