На Харківщині від сказу помер чоловік, якого вкусила домашня кішка

event 17:51 Вівторок 20 Лютого 2024 Суспільство

У Харківській обласній інфекційній лікарні помер 59-річний чоловік, у якого були виражені симптоми сказу. Його покусала домашня кішка. Це перша смерть від сказу на Харківщині за останні 9 років.

В Україні торік був зафіксований один летальний випадок від цього інфекційного захворювання, повідомив Kharkiv Today з посиланням на директора Харківської обласної інфекційної лікарні Павла Нартова.

«До лікарні чоловік поступив з епідеміологічним діагнозом – сказ. Його вкусила домашня кішка. Були виражені клінічні симптоми (фобії, зокрема, гідрофобія ). Він був госпіталізований у період збудження у важкому стані до реанімаційного відділення», – повідомив Павло Нартов.

Постраждалий чоловік проживав у селищі Печеніги Чугуївського району у приватному будинку недалеко від лісу. Окрім кішки, яка вкусила чоловіка, у домогосподарстві є ще троє котів. Усі були щепленими від сказу. Проте одну кішку вакцинували пізніше, бо не вистачило вакцини. Імовірно, що її щепили тоді, коли вона вже хворіла на сказ.

Читайте також: В Україні з’явився новий застосунок для військових, ветеранів та їхніх родин: деталі

Нагадаємо, сказ – це гостре інфекційне захворювання, що вражає центральну нервову систему і є смертельно небезпечне. Вірус людині передається від хворих тварин через укус, ослинення шкіри чи слизових оболонок, особливо якщо на них є мікротравми.

Якщо вкусила чи подряпала домашня чи безпритульна тварина, навіть, якщо рана є незначною, лікарі радять відразу звернутися по медичну допомогу. Вакцина проти сказу запобігає виникненню захворювання у 96–99% випадків. Головне почати курс лікування не пізніше 14-го дня з моменту укусу.

Останні новини
20.04.2024, Субота
19.04.2024, П’ятниця
18.04.2024, Четвер
17.04.2024, Середа
16.04.2024, Вівторок
15.04.2024, Понеділок
14.04.2024, Неділя
Читати більше новинarrow_forward