Кращі народні методи боротьби з колорадським жуком 

event 20:13 Неділя 12 Червня 2022 Суспільство
Колорадський жук

Боротьба з колорадським жуком – важлива частина вирощування картоплі. 

Шкідник прокидається на весні й починає шукати їжу. Їсть “колорад” не лише картоплю. Шкодить він і баклажанам, томатам, перцю та іншим пасльоновим. 

Народні способи, звісно, менш ефективні за отруювання хімією. Зате за безпечність і натуральність можете не перейматися. Такий товар цінуватимуть і покупці, якщо вирощуєте бульбу на продаж. 

Найбільшу проблему становлять личинки колорадського жука – вони ненажерливі й можуть забиватися глибоко у бадилля. Але й старше покоління не відстає – колорадського жука ніщо не хоче їсти, тому вони швидко розмножуються. А ще самка може відкласти до 1000 яєць за сезон. 

Досвідчені городники радять застосовувати одразу кілька безпечних народних методів, аби убезпечити свої посадки на 100%. 

Способи боротьби: 

  • Настій полину. Для цього слід порубати 5-6 гілочок полину звичайного і залити їх відром окропу. Настояти протягом ночі, потім процідити і обприскати заражені рослини. Цей засіб не слід застосовувати дуже часто, бо він може гальмувати розвиток овочевих культур.
  • Дуже хороший ефект дає припудрювання кущів картоплі (томатів, баклажанів) відсіяним деревним попелом. Найбільш згубним вважається березовий, але хороші результати показує і будь-яка інша. Рекомендується робити це вранці, поки листя ще вологе від роси, або після дощу. Навіть при одноразовому запиленні (з розрахунку 10 кг золи на 1 сотку) через 1-2 доби, як правило, гинуть і личинки, і дорослі жуки.
  • Припудрювання кукурудзяним борошном. Дія методу ґрунтується на здатності частинок кукурудзи помітно збільшуватися в об’ємі при намочуванні. Розбухаючи в шлунку жука, кукурудзяна мука викликає його загибель. Такі припудрювання теж роблять по вологому від роси листю.
  • Успішно застосовують проти колорадського жука і гірчицю. 50 г гірчичного порошку розчинити у відрі води. Потім в розчин слід додати 100-150 мл 9% столового оцту. Бадилля обробити за допомогою віника або обприскувача.
  • Настій зі шкаралупи та листя волоського горіха. Буде потрібно 300 грамів шкаралупи і 300 грамів висушеного листя. Їх необхідно залити відром окропу і настояти протягом тижня.
  • Посипання міжрядь тирсою. Вже давно помічено: якщо посипати землю між кущами картоплі свіжою сосновою (або березовою) тирсою, жук починає обходити плантацію стороною — він чутливий до запаху свіжого дерева. До цвітіння це треба робити 1 раз у 2 тижні, а після — 1 раз на місяць.
  • Настій з чистотілу ефективно допомагає в боротьбі зі шкідником. Рецепт приготування: 1,5 кг свіжої трави залити 10 л окропу, настояти протягом 3 годин. Потім додати 1 літр 1,5% хлористого кальцію (у пропорції: 15 г на 1 л води).
  • Досить ефективним залишається найдавніший спосіб боротьби — ручне збирання жуків і механічне знищення личинок. Під час збору не рекомендується роздавлювати жуків в міжряддях (як це часто народ і робить) — їх потрібно збирати в банку з міцним соляним розчином на дні. Якщо плантація картоплі невелика і ви зможете регулярно оглядати рослини, то ваш урожай не постраждає.

Для кращої фіксації у розчини додають мило (рідке або господарське).

Рослинні розчини рекомендується чергувати — жук швидко адаптується до одного подразника.

Найкращим часом для обробки вважається ранок або вечір, так будь-які настої довше затримаються на поверхні листя. Обробку слід проводити 1-2 рази на тиждень, останню обробку робити не пізніше, ніж за 20 днів до збору врожаю.

Використовувати настої і розчини необхідно відразу, всі природні засоби не можуть зберігатися довгий час.

Джерело

Автор:
Останні новини
15.04.2024, Понеділок
14.04.2024, Неділя
13.04.2024, Субота
12.04.2024, П’ятниця
11.04.2024, Четвер
10.04.2024, Середа
09.04.2024, Вівторок
Читати більше новинarrow_forward