Євросоюз ухвалив резолюцію про право на легальний і безпечний аборт

event 13:00 Понеділок 28 Червня 2021 ПОДІЇ

Депутати парламенту Європейського Союзу ухвалили резолюцію про право на легальний і безпечний аборт. Про це пише Rauters.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Що це змінює для країн-членів?

Резолюція не є обов’язковим до виконання документом. Проте, постанова закликає європейські держави, що входять в об’єднання, забезпечити жінок правом на легальний і безпечний аборт.

За ухвалення резолюції проголосувало 378 парламентарів, проти ─ 255. У документі автори заявляють, що під час пандемії права жінок постраждали більше, ніж права чоловіків.

Зокрема, багато жінок не мали доступу до медичних послуг сексуального і репродуктивного здоров’я. Тому резолюція закликає країн ЄС впровадити регулярні медичні огляди, полегшити доступ до протизаплідних засобів і лікуванню безпліддя.

Також, резолюція торкається питань менструальної бідності, тобто коли жінки не мають фінансової можливості купувати тампони, прокладки чи інші засоби гігієни.

Резолюція окрім цього закликає захищати права інтерсексуалів і вимагає покращити рівень статевого виховання для дітей у школах.

Окремо депутати при ухваленні резолюції виступили проти і засудили уряд Польщі, який дозволив аборти лише у випадку зґвалтування, інцесту або загрози своєму життю та здоров’ю.

Противники резолюції заявляють, що доступ до абортів не покращує здоров’я жінки, а право на життя має бути основоположним. Прихильники документи вважають, що саме зміцнення сексуального та репродуктивного здоров’я та прав необхідні для створення рівності та дотримання демократичних прав людини.

Джерело: сайт bit.ua

Читайте також: Патріарх РПЦ Кирило закликав росіянок не робити аборт, а віддати дитину церкві

Теги: Євросоюз
Останні новини
21.07.2024, Неділя
20.07.2024, Субота
19.07.2024, П’ятниця
18.07.2024, Четвер
17.07.2024, Середа
16.07.2024, Вівторок
15.07.2024, Понеділок
Читати більше новинarrow_forward