Які сорти яблук обрати для закладання саду?

event 17:27 Середа 19 Січня 2022 БЛОГ
яблука

Засновник фермерського господарства “Сади Полтавщини” Роман Цінченко розповів, як він підходить до вибору сортів та що враховує при закладанні саду.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Ще до закладання саду варто розрахувати, якими будуть обсяги виробництва та подумати, де господарство буде реалізовувати продукцію. Усі ці аспекти частково залежать від вибору сортів. Варто орієнтуватися на сорти, які найкраще підходять для конкретного регіону та популярні серед споживачів.

Коментар: “Варто дивитися на багато різних чинників, зокрема на кліматичні умови регіону. Наприклад, Фуджі – добрий сорт, але у нас він не достигає. В умовах жорсткої конкуренції на ринку дуже актуальні імунні сорти. Перспективними є також сорти, які популярні на міжнародному ринку. Хоча свою першу ділянку саду на 10 га, де у нас були Голден, Джонаголд і Айдаред, ми продали: тримати окремих агронома, спеціаліста з поливу та тракториста було не рентабельно. Тими сортами ми теж були задоволені. Якби ми розширювалися зараз, я в будь-якому разі зробив би акцент на Голдені як на найпопулярнішому яблуку в світі”, – зазначає Роман Цінченко.

Читайте також: 20 січня 2022 року: народні прикмети, іменини, традиції, що не можна робити в цей день

Господарство не має власних камер для зберігання, тому найчастіше реалізовує продукцію одразу після збору.

Коментар: “Продаємо яблуко або з поля оптовим покупцям, або супермаркетам, або у разі потреби орендуємо у Полтаві (50 км від нас) камери чи звичайні склади для нетривалого зберігання — до підвищення ціни. Іноді це рентабельно, а іноді “шкурка вичинки не варта”. Наприклад, цього 2021 року ми не закладали яблуко на зберігання”, – говорить засновник фермерського господарства.

Джерело

Останні новини
20.07.2024, Субота
19.07.2024, П’ятниця
18.07.2024, Четвер
17.07.2024, Середа
16.07.2024, Вівторок
15.07.2024, Понеділок
14.07.2024, Неділя
Читати більше новинarrow_forward