Які професії найчастіше шукають українці та за скільки готові працювати: статистика

event 15:52 Четвер 10 Червня 2021 Суспільство

Ринок праці в Україні після локдаунів розпочинає набирати обертів. За словами експертів, кількість вакансій у першій половині 2021 року збільшилась на 28% у порівнянні з 2020 роком.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Деталі: Навесні 2020 року кипіла робота в кур’єрів. Тоді популярними були менеджери з продажу, кур’єри, охоронці, продавці-консультанти. Попит роботодавців на таких фахівців спостерігається і зараз.

Фахівчиня з працевлаштування Олена Кірільєвніна розповіла, що в Україні спостерігається дуже стійкий і тривалий попит на людей робочих спеціальностей. А найбільш популярними серед професій, які не потребують спеціальної освіти, є охоронці.

Коментар: Попит на охоронців ще не задовільнений повністю. Він перевищує пропозицію десь у близько 7 разів“, – зазначила вона.

У 2021 році шукати роботу стали частіше на 3%. Серед вакансій, які найбільше цікавлять шукачів:

  • промоутер;
  • кур’єр;
  • консультант-менеджер;
  • адміністратор-менеджер;
  • оператор-консультант в інтернет-магазини.

Головним критерієм, на який звертають увагу люди, є зарплатня. В середньому в Україні готові працювати за 10–15 тисяч гривень.

Коментар: Якщо раніше люди дивилися на заробітну платню протягом місяця, то тепер все більше обирають ті вакансії, в яких роботодавці готові сплачувати її частинами. І до того ж частіше, ніж раз на місяць. Мовиться про щотижневу чи щоденну оплату“, – пояснила Олена Кірільєвніна.

Українці все частіше шукають роботу-онлайн

У тренді – робота онлайн. З введенням карантинних обмежень в березні – квітні 2021 року кількість пропозицій віддаленої праці зросла на 37%. Зараз найчастіше роботодавці шукають бухгалтерів, копірайтерів, операторів кол-центрів та менеджерів з продажу.

Коментар: Роботодавцям це також дуже зручно і вигідно, бо вони таким чином скорочують свої операційні витрати щодо забезпечення робочого місця цього працівника десь в офісі“, – відзначила фахівчиня з працевлаштування.

Популярними серед українців стали вакансії з частковою зайнятістю або вільним графіком. Їх найчастіше шукають для додаткового підробітку.

Влітку на ринку праці з’являються й пропозиції сезонного працевлаштування, зокрема, і за кордоном. І хоч у цьому напрямку пандемія внесла певні обмеження та перепони, майже 75% потенційних заробітчан вважають, що загроза коронавірусу не змусить їх відмовитись від сезонної роботи. 25% українців – протилежної думки.

Джерело: сайт 24 канал

Читайте також: Полтавчанина засудили за фотографію прутня на сайті знайомств

Останні новини
12.07.2024, П’ятниця
11.07.2024, Четвер
10.07.2024, Середа
09.07.2024, Вівторок
08.07.2024, Понеділок
07.07.2024, Неділя
06.07.2024, Субота
05.07.2024, П’ятниця
Читати більше новинarrow_forward