Як виростити салат у квартирі, аби його можна було використовувати весь рік

event 12:38 Середа 05 Жовтня 2022 Суспільство

Навіть новачки в городній справі можуть виростити свіжий салат на підвіконні, адже ця культура максимально невимоглива до догляду. 

До того ж так можна значно заощадити, адже в магазині листя салату коштує дорого, інформує Ukr.Media.

Як виростити салат на підвіконні з насіння

Спочатку купіть насіння салату в агромагазині або на ринку. Якщо не розбираєтеся в сортах — просто купіть будь-який ранньостиглий салат.

Підберіть ємність для насіння — це можуть бути окремі пластикові стаканчики, торф’яні горщики, будь-які контейнери або ящики.

На дно контейнера викладіть дрібні камінчики або гальку — це буде дренаж.

У місткість насипте спеціальний субстрат для салату з агромагазину або звичайний садовий ґрунт. Наповніть ємність землею на 2/3 об’єму.

Якщо вирощуєте салат в окремих стаканчиках, то викладіть по одній насінині на склянку. У великому ящику зробіть борозни з шириною 15 см між ними і посадіть насіння на відстані 5 см один від одного. Насіння злегка присипте землею і обережно притисніть ґрунт руками.

Ґрунт з насінням обприскати з пульверизатора.

Накрийте контейнери плівкою, щоб під нею зберігалася волога. Між землею і плівкою має бути вільний простір, інакше паростки запріють. Залиште салат на 3-4 дні під плівкою.

Раз в день знімайте плівку на пів години, щоб насіння “дихало”.

Через кілька днів з’являться перші паростки. На цьому етапі приберіть плівку та обірвіть зайві паростки, якщо вони ростуть занадто близько. Зайві паростки можна пересадити в окремі місткості — вони добре приживуться.

Після цього поставте салат в сонячне місце і поливайте 2-3 рази в тиждень. Також обприскуйте листочки пульверизатором. Через 2 місяці можна буде зібрати урожай.

Як виростити салат з коріння

Виростити салат вдома можна без насіння. Якщо ви купили айсберг в магазині з частиною коріння — не викидайте його у відро для сміття. Зріжте листя салату і поставте корінь в ємність з водою. При цьому місце зрізу листя має бути над водою. Збоку проколіть салат кілька разів зубочисткою, щоб він краще наситився водою.

Залиште ємність з коренем салату на підвіконні на пару днів. Вже на 2-3 день на корені розпустяться молоді листочки. Після цього корінь салату пересаджують в ґрунт і доглядають, так само як за вирощеним з насіння. Не забувайте поливати салат 2-3 рази в тиждень.

Останні новини
09.12.2022, П’ятниця
08.12.2022, Четвер
07.12.2022, Середа
06.12.2022, Вівторок
05.12.2022, Понеділок
04.12.2022, Неділя
03.12.2022, Субота
02.12.2022, П’ятниця
01.12.2022, Четвер
30.11.2022, Середа
Читати більше новинarrow_forward