Як використовувати опалі яблука з користю для саду та городу

event 16:14 Понеділок 01 Листопадаа 2021 БЛОГ

Коли яблук стає дуже багато, вони починають падати і гнити. Звичайно, можна просто викинути зайві плоди, але падалицю можна використати з користю для саду та городу. 

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Компост із яблук, трави, листя та бадилля

Оскільки будь-які плоди є органікою, вони прекрасно підходять для створення якісного компосту. Проте тут існує кілька важливих правил:

  • не беріть яблука, які оброблялися пестицидами протягом останніх 3 місяців;
  • плоди з хворого дерева не підходять для створення компосту, також не варто використовувати фрукти, якщо вони піддалися нападу шкідників;
  • для отримання підгодівлі, яка буде багатою на корисні речовини, варто поєднувати падалицю з бадиллям городніх культур, опалим листям, сухою травою.

Намагайтеся збирати яблука під деревами кожні 2-3 дні і регулярно додавати нові шари для майбутнього компосту.

Щоб приготувати органічне добриво викопайте яму, або візьміть досить велику ємність з дерева чи пластику. Далі виконуйте такі дії:

  • дно вистеліть шаром з соломи, скошеної трави чи невеликих гілок;
  • візьміть ножа чи сокиру та порубайте яблука на частини;
  • викладіть в ємність або яму подрібнені плоди разом із землею;
  • щоб волога не випаровувалася, зверху майбутній компост необхідно прикрити поліетиленовою плівкою;
  • періодично перемішуйте вміст ями (ємності) та поливайте його водою.

В середньому для приготування яблучного компосту потрібно 3 місяці. Якщо ви бажаєте пришвидшити цей процес, можна додавати спеціальні засоби, які продаються в магазинах.

Для збагачення компосту азотом рекомендується додавати до його вмісту бадилля, листя, скошену траву (особливо кульбабу), кору дерев, папір, солому. Ці матеріали, вступаючи в контакт із повітрям, водою та теплом, що виробляється під час утворення бактерій, допомагають швидше розкласти органіку.

Пам’ятайте, що запах компосту не повинен бути неприємним. Якщо з’явився сморід, це означає, що ви приготували добриво неправильно. Коли запах нагадує тухлі яйця — розтрусіть компост і додайте солому. А ось якщо пахне аміаком, насипте зверху рваний картон.

Яблучний компост підходить для підгодовування різноманітних ягідних культур, зокрема ожини, малини, полуниці, смородини, аґрусу. Таке добриво допоможе захистити кущі від шкідників та хвороб, покращити урожайність та пришвидшити ріст.

Читайте також: Гарбузова запіканка: простий та смачний рецепт

Джерело

Автор:
Теги:
Останні новини
28.03.2024, Четвер
27.03.2024, Середа
26.03.2024, Вівторок
25.03.2024, Понеділок
24.03.2024, Неділя
23.03.2024, Субота
22.03.2024, П’ятниця
Читати більше новинarrow_forward