Як позбавитись від шкідників у саду взимку, аби вони не дожили до весни

event 07:09 Субота 03 Грудня 2022 Суспільство

Садові шкідники з’являються не тільки влітку. У холодну пору року вони теж існують, але не проявляють активність, а відправляються на зимівлю.

• УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS.

З цієї причини від них дерева не страждають. Але з настанням весни картина змінюється, пошкодження на гілках, на корі, на листі дають про себе знати, інформує Ukr.Media.

Перебувати шкідливі комахи в морози можуть в різних місцях. Агрономи розповіли, де найчастіше вони проводять зиму.

Кора дерев і чагарники

Це місце є улюбленим для частини комах. Личинки можуть залишатися і на самій корі, і під нею. Яблунева щитівка на корі дерева у вигляді яєць, забарвлених в червоний колір.

Непарний шовкопряд також залишається на зиму у вигляді яєць, кладка яких розташовується біля основи штабу, пофарбована в помаранчевий колір. Сливові і яблуневі плодожерки зимують гусеницями, які розташовуються під старою корою дерева.

Молоді пагони і листя

З листя комахи можуть споруджувати гнізда, а також вони можуть проробляти поглиблення в молодій корі. Білани на зиму будують гніздо з листя, обвивають його павутиною, залишаються в ньому в стадії гусениці.

У такому ж гнізді зимувати буде і златогузка, і червоний яблуневий кліщ. У тріщинах молодих гілок залишатимуться зимовий п’ядун, калиновий листоїд. На самій корі молодих гілок взимку залишаються яблунева мідяниця, кільчастий шовкопряд і яблунева попелиця.

Опале листя і ґрунт в саду

Листя і плоди, які впали з дерев, несуть потенційну небезпеку, тому що в них можуть залишатися шкідники, можуть зимувати там. Самки суничного кліща можуть залишатися і в опалому листі, і в приземних листках рослин.

У верхньому шарі ґрунту зиму проводить хрестоцвіті блішки. Під листям на зимівлю може залишитися малинно-суничний довгоносик, а в пристовбурних кругах — агрусова і смородинова вогнівки, загорнуті в кокон.

Обробляти дерева, рослини перед зимою від шкідників треба обов’язково. В такому випадку ті не будуть залишатися на зиму, не будуть навесні пошкоджувати посадки.

Останні новини
27.01.2023, П’ятниця
26.01.2023, Четвер
25.01.2023, Середа
24.01.2023, Вівторок
Читати більше новинarrow_forward