“Готуйте дрова”: в Раді хочуть відключити від газу багатоквартирні будинки

event 12:47 Середа 20 Вересня 2023 Суспільство

У Комітеті з питань енергетики та ЖКП відбулася нарада щодо ситуації з припиненням газопостачання багатоквартирним будинкам через відсутність технічного обслуговування будинкових мереж.

Подробиці опублікували на сайті Ради.

Згідно з Кодексом ГРМ, у разі незабезпечення технічного обслуговування та поточного ремонту внутрішньобудинкових газових мереж у багатоквартирному будинку, розподіл природного газу припиняється.

Станом на сьогодні лише у Києві від газопостачання відключено 80 будинків та їх кількість зростає, адже досі не затверджено порядок технічного обслуговування, типовий договір та методику розрахунку вартості послуги. При цьому згідно зі ст. 19 ЗУ “Про житлово-комунальні послуги”, саме за типовим договором та відповідно до встановленого порядку послуга повинна надаватися споживачам.

Читайте також: Відключення світла в Україні: у ДТЕК назвали умову для “нормальної” зими

Представники КМДА наголосили, що беруть участь у розв’язанні проблеми, водночас без ухвалення необхідних нормативно-правових актів “автоматичне” вирішення ситуації неможливе.

Представники “Київгазу” заявили, що готові надавати споживачам послугу з технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання. Однак, оскільки типовий договір не затверджений, оператори ГРМ на сьогодні пропонують власні договори та їхню ціну.

Заступник голови правління “Київгазу” зазначила, що оператор ГРМ бере на себе відповідальність за виконання цих робіт та за якісно проведене технічне обслуговування. Але водночас відповідальність за загальні мережі, які проходять у квартирах співвласників, якщо вони не надають доступу до них, нести не може.

Останні новини
08.12.2023, П’ятниця
07.12.2023, Четвер
06.12.2023, Середа
05.12.2023, Вівторок
04.12.2023, Понеділок
Читати більше новинarrow_forward