Словацький стрілок пояснив, чому стріляв у прем’єра Фіцо

event 10:01 П’ятниця 24 Травня 2024 ПОЛІТИКА
фіцо

15 травня в словацькому місті Гандлова було скоєно замах на прем’єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо. Нападником виявився 71-річний громадянин Словаччини Юрай Цінтула, який пізніше пояснив свої мотиви незгодою з політикою чинного уряду. Про це пише Pravda з посиланням на матеріали суду.

Причини та підготовка

Цінтула заявив, що його непокоїло ставлення прем’єра до Росії та Угорщини, а також його дружні стосунки з прем’єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном. Окрім цього, нападник не підтримував політику Фіцо щодо ЄС і вважав, що Україні слід надавати більше військової допомоги. Він також був незгоден з переслідуванням працівників культури та ЗМІ.

Читайте також: Прем’єр Словаччини Фіцо заявив, що не підтримає військову допомогу Україні

Цінтула підготував замах за два дні, маючи на меті завдати шкоди здоров’ю прем’єра, щоб той не зміг обіймати свою посаду. Для цього він використав пістолет чеського виробництва CZ-75, яким володів на законних підставах.

Замах та наслідки

Інцидент стався біля місцевого Палацу культури під час виїзного засідання уряду. Фіцо вийшов для спілкування з людьми, коли пролунали постріли. Прем’єр отримав поранення і був терміново прооперований. Операція тривала понад 3,5 години, а стан прем’єра залишається тяжким.

Читайте також: 47 тисяч словаків зібрали майже 3 млн євро на боєприпаси для ЗСУ

Цінтула заявив, що не хотів вбивати Фіцо, а лише пошкодити його здоров’ю. Він також зазначив, що не шкодує про скоєне, хоча пізніше вибачився перед Фіцо та визнав, що замість стріляти, йому слід було подарувати прем’єру свою книгу «Послання для жертви», яку він взяв із собою на місце інциденту.

Розслідування та обвинувачення

Поліція висунула обвинувачення Цінтулі в умисному вбивстві з помсти на стадії замаху на вбивство. Нападнику загрожує позбавлення волі на строк від 25 років до довічного ув’язнення.

Останні новини
11.06.2024, Вівторок
10.06.2024, Понеділок
09.06.2024, Неділя
08.06.2024, Субота
07.06.2024, П’ятниця
06.06.2024, Четвер
05.06.2024, Середа
Читати більше новинarrow_forward