Дім, милий дім: як створити затишок

event 12:32 Неділя 02 Жовтня 2022 БЛОГ

Уміння створити затишок навіть у тимчасовій оселі — це важлива навичка, яка допомагає всюди відчувати комфорт і спокій. Навіть у давні часи, коли люди ще жили в темних печерах, то відчували потребу в затишній і безпечній оселі, тому освітлювали своє місце багаттям, прикрашали рослинами та наскельними малюнками. У сучасному світі ця базова потреба залишилася незмінною, хоча досягаємо ми її вже новітніми методами та засобами, зокрема купуємо меблі, прикраси, килими, світильники тощо. Ми це робимо для того, щоб мати саме той дім, у якому можна відновити енергію та насолодитися спокоєм, а це є важливою умовою для стабільного морально-психологічного стану. Однак що робити, якщо ви ще не відчуваєте затишок у тій оселі, де доводиться жити? У цій статті ми поділимося декількома лайфхаками, які можуть допомогти вам вирішити цю проблему й нарешті розслабитися в гармонійній домашній атмосфері.

Під час облаштування оселі варто прислухатися до дизайнерів, які стверджують, що важливими складниками затишку в кімнаті, будинку чи квартирі, де ви живете, є зручність, кольори, освітлення, деталі. Це дещо нагадує підбирання вбрання: усе має бути гармонійно та комфортно поєднано, мати цікавий вигляд, а також личити саме вам. Навіть якщо ви усвідомлюєте, що не маєте вродженого відчуття стилю, можна набути його хоча б частково, заглибившись у нюанси дизайну інтер’єру за допомогою спеціалізованих журналів, книжок, сайтів. Можемо порекомендувати видання 2021 року авторки Frida Ramstedt, що має назву «Мистецтво затишку. Практичний посібник зі стилю та дизайну інтер’єру».

Крок 1. Зручність

Однозначно житло не має вас дратувати, нічого не повинно заважати. Найперший крок до затишку — позбавитися непотрібних речей, які захаращують простір та вже не приносять радості й користі. Якщо вони в гарному стані, їх можна віддати благодійній організації. Коли ви позбулися всього зайвого, подаруйте своєму тілу можливість розслабитися й відчути, що ви вдома. Оберіть зручний і приємний для шкіри домашній одяг, не забудьте й про взуття. Наприклад, на EVA.UA є широкий вибір капців, які асоціюються із затишком власного дому. Коли ви відпочили після прибирання всього зайвого, подумайте над тим, як розмістити предмети та меблі так, щоб вони гармонійно поєднувалися. Можете зробити це інтуїтивно або підійти відповідальніше й застосувати, приміром, китайську практику фен шуй чи данську філософію хюґе. Якщо у вас немає можливості обрати нові меблі, можна відреставрувати старі у вінтажному чи навіть сучасному стилі. В інтернеті є багато майстер-класів, які спрямують вас у правильному руслі.

Крок 2. Кольори

Більшість людей є візуалами, тому кольорова гама оселі є важливою для створення затишку. Звісно, ви можете перефарбувати стіни чи підібрати шпалери на свій смак і в такий спосіб оновити житло. Але що робити, якщо ви не маєте такої можливості? Рекомендуємо освіжити кольорову палітру вашого житла за допомогою штор, занавісок, текстилю тощо. Якими б не були вподобання, варто пам’ятати, що кольори треба поєднувати гармонійно. Для цього використайте модель колірного кола, розроблену художником і мистецтвознавцем Johannes Itten. Можемо порекомендувати вам кілька схем кольоропоєднання для вашого дому:

  • аналогова тріада — три кольори з моделі, які розташовані поруч;
  • класична тріада — три кольори, що є рівновіддаленими на колі. Один відтінок є основним, а два інші залишаємо для акцентів;
  • прямокутна схема — дві пари контрастних кольорів, де один основний колір, а три інші є додатковими.

Існують також інші варіації. Можна, до речі, використовувати поширену формулу 60-30-10: 60 % — основний колір, 30 % — додатковий для килимів, штор, меблів, 10 % — відтінки аксесуарів.

Крок 3. Освітлення

Гарне освітлення, яке підходить під колірну гаму кімнати та вигідно підкреслює її, є дуже важливим. Подумайте, чи ваша оселя вдосталь освітлена, а може ви більше любите чарівливі сутінки з підсвіткою з гірлянд? У цьому разі варто спиратися на власні відчуття та порадитися з людьми, які поруч. Дизайнери рекомендують обирати для дому тепле освітлення, а холодне краще підходить для офісних чи виробничих приміщень. Щоб створити богемний простір, можна повісити струнні світильники, для вечірніх посиденьок можна встановити кластери освітлення там, де мають бути фокусні точки.

Крок 4. Деталі

Затишок в інтер’єрі часто створюють саме деталі: картина, яка вас надихає, підсвічник, подарований близькою людиною, світлини, що нагадують про ваші щасливі моменти, магнітик з подорожі. Без милих дрібничок дім здається порожнім. Атмосферні деталі відображають ваше світосприйняття та індивідуальність, тож можуть розкрити вас для гостей з нового боку, допомогти їм краще пізнати вас. Оберіть для створення затишку текстиль, плакат, статуетку, вазу з квітами чи рослину у вазоні, розмістіть ваші малюнки, книжки, фото чи вироби. Головне, щоб предмети були гармонійно розташовані й не вносили дисонанс, взаємодіяли зі стилем та колірною схемою.

У кожен будинок можна принести трохи затишку та комфорту. Подумайте, які зміни ви можете зробити зараз, щоб насолоджуватися особливою атмосферою, що вас заспокоюватиме й надихатиме.

Автор:
Теги:
Останні новини
27.03.2024, Середа
26.03.2024, Вівторок
25.03.2024, Понеділок
24.03.2024, Неділя
23.03.2024, Субота
22.03.2024, П’ятниця
21.03.2024, Четвер
Читати більше новинarrow_forward