Дієтологи назвали фрукти, вживання яких поліпшує якість сну

event 11:40 Понеділок 26 Грудня 2022 Суспільство

До складу цих фруктів входять особливі речовини.

УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS.

Сон дуже важливий для організму людини, особливо взимку. Статистика показує, що третина дорослих людей хоча б раз у житті стикалися з проблемами зі сном. Експерти назвали кілька продуктів, які допоможуть заснути й поліпшать якість сну, інформує Ukr.Media.

За словами фахівців сон допоможуть поліпшити банани, ківі та кисла вишня.

Наукові дослідження показують, що терпка вишня (вишня Монморансі) або терпкий вишневий сік корисні для сну. В ході експериментів виявилося, що при вживанні двох чашок вишневого соку в день люди швидше засинають, у них збільшується загальна тривалість сну, вони набагато менше прокидаються ночами.

Відомо, що кисла вишня має велику кількість мелатоніну (гормону сну). Крім того, терпкий вишневий сік підвищує біодоступність триптофану — речовини, що скорочує час засипання.

Рекомендується вживати кислі вишні або вишневий сік з них щодня вранці та за одну-дві години до сну. Тоді ефект від них буде оптимальним. Також намагайтеся вибирати варіанти кислого соку без цукру.

У ківі у великих кількостях міститься серотонін. Ця речовина пов’язана зі швидким сном, а його недолік може викликати безсоння. Також в ківі можна знайти фолієву кислоту, дефіцит якої призводить до втоми й відсутності сну.

В одному науковому дослідженні було виявлено, що вживання ківі протягом чотирьох тижнів сприяло поліпшенню початку, тривалості та ефективності сну. В цілому вчені зазначають, що швидше заснути й краще спати допоможе одне-два ківі за годину до сну.

Після поїдання бананів виробляються мелатонін і серотонін. Ці речовини допомагають спати довше і швидше занурюватися в сон. Також, як було доведено, покращує якість сну триптофан, що входить до складу бананів.

Останні новини
27.03.2023, Понеділок
26.03.2023, Неділя
25.03.2023, Субота
24.03.2023, П’ятниця
23.03.2023, Четвер
Читати більше новинarrow_forward