День Петра і Павла у 2021 році: дата та історія свята, як потрібно відзначати

event 12:34 П’ятниця 11 Червня 2021 Суспільство

Цьому християнському святу передує Петрів піст, який є підготовкою до цього дня.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

День Петра і Павла займає особливе місце у православному календарі літніх свят. Цих двох апостолів православна церква називає першоверховними, особливо шануючи їхню працю у поширенні християнського вчення.

Коли день Петра і Павла 2021

Свято на честь апостолів Петра і Павла щорічно відзначається в одну й ту саму дату – 12 липня. А це у 2021 році буде понеділок.

Напередодні свята традиційно завершиться Петрів піст, який цього року триватиме 14 днів: з 28 червня по 11 липня. Суть цього посту полягає в підготовці до дня пам’яті святих апостолів Петра і Павла.

Хто такі апостоли Петро і Павло

Апостол Петро походив із родини рибалки та був братом апостола Андрія Первозванного, який і привів його до Христа. При народженні його було названо Симоном. Іменем Петро, що в перекладі з грецької означає “камінь”, його назвав Ісус за особливу відданість та віру, на основі котрої обіцяв створити церкву.

Водночас з його ім’ям також пов’язана історія про відречення від Христа. У ніч після арешту Ісуса Петро зі страху тричі відрікся від нього, перш ніж тричі проспівав півень. Святий відразу ж згадав пророцтво учителя та розкаявся у власній слабкості.

Петро першим із апостолів прийшов до гробу Спасителя й удостоївся побачити воскреслого Ісуса. За євангельське проповідування Петро прийняв мученицьку смерть і був розіп’ятий на хресті вниз головою.

Натомість Павло не був учнем Христа під час земного життя останнього. Савл (таке ім’я він мав до навернення у християнство) навіть брав участь у переслідуваннях християн. Одного разу, коли Савл прямував у справах до Дамаска, до нього звернувся сам Бог, покликавши до апостольського служіння. Після цього він прийняв хрещення.

За поширення Христової віри Павла прирекли на смерть – апостолу відсікли голову. Розіп’яти або стратити іншим ганебним способом його було не можна, адже він був римським громадянином.

День Петра і Павла – історія свята

Вшановувати святих Петра і Павла стали відразу після їхньої страти. За церковними переказами, смерть апостолів відбулася або в один день, або з різницею рівно в один рік.

Саму ж появу свята пов’язують із днем перенесення їх мощів у Римі, яке відбулося саме 12 липня (29 червня за старим стилем) 258 року.

Традиції свята Петра і Павла

День Петра і Павла – велике й шановане у християнстві свято. Йому передує Петрів піст, який закінчується 11 липня, тому в свято віряни можуть поласувати скоромною їжею.

Звісно ж, цього дня люди відвідували храми, де під час служби згадували діяння апостолів, їхні земні справи, молилися за здоров’я рідних і близьких.

У давнину Петрів день був календарною межею року, тому саме в цей період починалися роботи з підготовки до осені – сінокіс. У народі говорили: “Петро і Павло день збавив”, “Петрівка проходить – половина літа йде”.

Традиції та обряди слов’ян на Петрів день були пов’язані зі звичаями поклоніння сонцю. Існувало повір’я, що цього дня воно “грає”, світить по-особливому. Молодь у ніч на Петра співала, водила хороводи та влаштовувала різні ігри, а на світанку прийнято було зустрічати схід сонця.

Шанували це свято рибалки, оскільки святий апостол Петро був із рибальської сім’ї. Йому молилися та просили гарного улову.

Джерело: сайт Уніан

Читайте також: Вихідні на Трійцю 2021: скільки відпочиватимуть українці

Останні новини
13.06.2021, Неділя
12.06.2021, Субота
11.06.2021, П’ятниця
10.06.2021, Четвер
09.06.2021, Середа
08.06.2021, Вівторок
07.06.2021, Понеділок
06.06.2021, Неділя
05.06.2021, Субота
Читати більше новинarrow_forward