18 червня 2021 року – яке сьогодні свято, іменини, традиції, заборони, прикмети

event 03:31 П’ятниця 18 Червня 2021 ПОДІЇ

18 червня 2021 року — 169-й день у році (170-й у високосні роки) у григоріанському календарі. До кінця року залишається 196 днів.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Іменини

Православні: Анастасія, Аполлон, Арій, Василина, Віктор, Галина, Дорофій, Ігор, Іона, Кіндратій, Костянтин, Леонід, Маркіян, Ніка, Никандр, Павло, Федір.

Католицькі: Альжбета, Марк.

18 червня – День Дорофея

За народним календарем сьогодні відзначають Дорофія Тирського, Дорофеїв день. У цей день наші пращури примічали напрямок вітру. Церква вшановує священномученика Дорофея, єпископа міста Тіра в Фінікії. Святий народився у 255 році в Антіохії. За праведне життя був зведений в сан єпископа міста Тіра. У період гонінь на християн за часів імператора Діоклетіана (303-304 рр.) пішов з міста. Коли гоніння припинилися, а до влади прийшов Костянтин Великий, Дорофій повернувся і понад 50 років керував своєю паствою.

Історія

Дорофей народився в 255 році в Антіохії. Де і як пройшла його молодість, невідомо. Згадки про нього зустрічаються у Феофана Сповідника і в зборах історичних відомостей Константинопольської Церкви. Там йдеться про те, що він у зрілому віці був єпископом у фінікійському місті Тир.

Коли при імператорі Діоклетіані почалися масові переслідування християн, Дорофей покинув паству і зник у місті Одесі (сучасна Варна). Після того, як Костянтин Великий прийняв Міланський едикт, єпископ повернувся до Тиру і півстоліття присвятив служінню.

Традиції на Дорофея

18 червня казали, що Дорофей приносить самі короткі ночі на рік, називаючи їх горобиними. Оскільки в цей час процвітала сон-трава, то казали, що сни є віщими. Зображували щастя у вигляді доброго молодця або красної дівиці. А ось, якщо 18 червня сниться стара, то це до біди. Розповідали про те, що сон-трава цвіте ночами, і її потрібно збирати, використовуючи спеціальні замовляння і проводячи різні обряди. Наприклад, дізнатися “правильну” сон-траву, яка підходить для різних зіль, можна, якщо опустити її в джерельну воду в період повного місяця – добре, за прикметою, якщо вона заворушиться.

Також вважали, що нечиста сила дуже боїться сон-трави, використовували її для самих різних обрядах. В травнику навіть писали про те, що, якщо людина носить з собою сон-траву, то вона уникне зустрічі з бісами: “Хто носить сон-траву при собі, від того диявол біжить; в будинку її мати – добро наживати; а хороми будувати – під кут класти, спокійно жити”.

Народні прикмети на 18 червня

  • Якщо вітер з північного заходу, то це до сирого літа. Якщо зі сходу – до поголовних хвороб.
  • Якщо з півночі – до ясного дня. Якщо з півдня – до родючого року.
  • Якщо день теплий і ясний, то зерно буде велике.
  • Якщо вранці бджоли не летять в поле, а сидять по вуликах, то буде дощ.
  • Якщо вранці трава сильніше, ніж зазвичай пахне, то буде дощ.
  • Якщо в хмарний день перед заходом яскраво засяяло сонце, то наближається негода.
  • Якщо дятел співає, і сова всю ніч кричить, то це до опадів.
  • Якщо туман над водою, то це до великої кількості грибів.
  • Якщо багато павуків, то це на гарну погоду.
  • Якщо в першій половині дня виполоти бур’яни на городі, то вони більше не виростуть. Це ж стосується і волосся на тілі, вирваного з корінням.

Джерело: сайт inlviv

Читайте також: “Лелечий край”: на Вінниччині з’явилося унікальне село (відео)

Останні новини
03.08.2021, Вівторок
02.08.2021, Понеділок
01.08.2021, Неділя
31.07.2021, Субота
30.07.2021, П’ятниця
29.07.2021, Четвер
28.07.2021, Середа
27.07.2021, Вівторок
26.07.2021, Понеділок
25.07.2021, Неділя
24.07.2021, Субота
Читати більше новинarrow_forward