Військові відмовляються від нагороди УПЦ, в знак солідарності з лгбт-військовим
![](https://chasdiy.org/wp-content/uploads/2024/02/upc-kp-800x445.jpg?x37420)
Щонайменше четверо людей, які отримали медаль “За жертовність і любов до України” від імені очільника УПЦ КП Філарета, відмовилися від нагороди на знак підтримки військового Віктора Пилипенка. Представники церкви забрали відзнаку в Пилипенка, бо він є відкритим геєм, пише ZMINA.
Від медалі відмовилися військові Ілля Коротенко й Іван Гаврилко, а також волонтери Павло Шатохін, Наталія Соловйова та Олена Коломійчук.
Усіх їх відзначили в різні часи, наприклад волонтерка Соловйова отримала медаль після Євромайдану. За її словами, відбирати нагороду в Пилипенка було гидко та неприпустимо.
Читайте також: Стало відомо, коли школярі Рівненщини підуть весняні на канікули
Ті, хто повертає відзнаки, наголошують, що не є частиною ЛГБТ-спільноти, а роблять це через несправедливість із боку церкви.
“Я старший матрос Іван Володимирович Гаврилко. Я зовсім не належу до руху ЛГБТ. Проте я повертаю вашу ср*ну біжутерію вам, якщо ви не поважаєте справжню людську жертовність. Ви мало чим відрізняєтеся від московського патріархату, який благословляє війну. Я християнин, я вас не розумію”, – написав військовий.
“Ваші антилюдяні погляди мені бридкі, а ваше брязкальце, яке ви роздаєте, а потім відбираєте – нічого не варте. Жбурну вам цю іграшку під ноги наступного мого повернення зі служби у Київ”, – сказав ще один захисник Ілля Кротенко.
В об’єднанні ЛГБТ-військових, головою якого є Пилипенко, вже відреагували на вчинки побратимів та активістів. В організації висловили думку, що УПЦ КП “має перестати жити в Середньовіччі, переслідувати ЛГБТ, притісняти жінок”.
Читайте також: На Рівненщині 29-річний чоловік помер на третій день після мобілізації
“Бо вона (церква. – Ред.) вже не буде відображати реальні погляди українського суспільства, а буде співзвучною з московським патріархатом, що вже не відповідає національним інтересам”, – додали в об’єднанні.
![](https://chasdiy.org/wp-content/uploads/2023/09/prikmety2september-392x272.jpg?x37420)
2 вересня: яке сьогодні свято, традиції та заборони
![](https://chasdiy.org/wp-content/uploads/2021/07/harkiv11-392x272.jpg?x37420)
У Харкові звільнили скандальну продавчиню, яка відмовилася обслуговувати українською
![](https://chasdiy.org/wp-content/uploads/2024/06/pogoda4-1-392x272.jpg?x37420)