Україна планувала атаки на російські війська в Сирії, – WP

event 12:31 П’ятниця 21 Квітня 2023 ПОДІЇ
SIRIA

Згідно з витоком секретного документа американської розвідки, ГУР розробило плани таємних атак на російські сили в Сирії з допомогою курдів.

УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS

Про це повідомляє The Washington Post.

Зазначається, що поява нового поля бою – за тисячі кілометрів від війни в Україні – мала на меті завдати втрат росії та її воєнізованій групі “Вагнера”, яка активно діє в Сирії. Також, можливо, змусити москву перекинути ресурси з України.

Президент України Володимир Зеленський наказав зупинити планування в грудні. Однак, в документі, який потрапив у мережу, детально викладено, як відбувалося планування і як таку операцію можна б було реалізувати, якби Україна її відновила.

У документі детально описано, як офіцери ГУР могли планувати атаки, які можна було б заперечити, щоб не втягнути в них сам український уряд. Відзначається, що начальник ГУР Кирило Буданов відмовився від коментарів.

У документах зазначено, що українські військові розвідники віддавали перевагу завданню ударів по російських силах за допомогою безпілотних літальних апаратів. Вони планували починати “з малого” або ж обмежити свої удари лише по “вагнерівцях”.

Читайте також — Стало відомо, скільки українських військових вже підготували західні партнери

“Українські офіцери розглядали можливість підготовки бійців Сирійських демократичних сил (SDF), військових сил на контрольованому курдами північному сході Сирії, для ураження російських цілей і проведення невизначених заходів “прямої дії” разом з атаками з БПЛА”, – йдеться в документі.

Зазначається, що SDF прагнули пройти навчання. Вони також мали б отримати системи ППО та гарантії, що їхня роль в українських операціях буде збережена у таємниці. Керівництво SDF також заборонило завдавати удари по російських позиціях у курдських районах.

“Документи, про які ви говорите щодо наших сил, не є реальними; наші сили ніколи не були стороною в російсько-українській війні”, – заявив Фархад Шамі, речник SDF.

Документ вказує на те, що Туреччина знала про планування. Стверджуючи, що турецькі офіційні особи “прагнули уникнути потенційного удару” і запропонували Україні здійснювати свої атаки з курдських районів, а не з північних і північно-західних, які утримуються іншими повстанськими угрупованнями, деякі з яких підтримуються Туреччиною.

Туреччина, однак, виступає проти SDF і вважає її основний військовий елемент – Загони народної самооборони (YPG) – терористичним угрупованням. SDF є основним партнером американських військ у Сирії. Там вони часто ділять бази в рамках місії, спрямованої на придушення відродження Ісламської держави.

Читайте також – ISW сказали, на який відсоток захоплений Бахмут

У листопаді, згідно з витоком документа, офіцери української військової розвідки визначили потенційні логістичні обмеження для своїх планів, включаючи “проблеми з внутрішньокурдським прикордонним контролем і створенням оперативної бази”. До 29 грудня офіцери, схоже, з’ясували, що Зеленський зупинив їхнє планування. Незрозуміло, чому Зеленський наказав ГУР припинити планування операцій. Але в документі зазначається, що він міг зробити це з різних причин:

  • тиск з боку США,
  • обмеженість українських безпілотників,
  • сумніви в тому, що атаки можуть бути успішними.

“Київ навряд чи повернеться до цих планів або накладе значні витрати на росію в Сирії без підтримки США і Туреччини”, – йдеться в документі. 

Якщо ж Україна все ж таки розпочне операцію, то атаки можуть “викликати російську відповідь, спрямовану проти інтересів США в регіоні, якщо підтримка операції буде приписуватися Сполученим Штатам”.

Документ детально описує, як могла б виглядати кампанія “умовних” таємних українських атак, ранжуючи їх за ймовірністю того, що вони викличуть ескалацію у відповідь з боку росії.

У ньому порівнюються атаки на добре захищені “пріоритетні” російські об’єкти поблизу Дамаска і сирійського узбережжя, які були б найнебезпечнішими, але найдорожчими для росії, з ударами по “пов’язаній з росією нафтовій інфраструктурі” в центральній Сирії, яка погано захищена протиповітряною обороною, але завдала б росії лише “помірних витрат”, зокрема, групі Вагнера.

Читайте також — У січні США закликали Україну вивести війська з Бахмута – WP

У документі зазначається, що поле бою в Сирії “надає Україні можливості для заперечення”, оскільки вона може атакувати російські позиції, по яких раніше завдавали ударів сирійські повстанці, здійснювати атаки з територій, що перебувають під контролем повстанців або навіть режиму Асада, а також приписувати атаки “підставним, неіснуючим або активним недержавним угрупованням”.

Останні новини
20.07.2024, Субота
19.07.2024, П’ятниця
18.07.2024, Четвер
17.07.2024, Середа
16.07.2024, Вівторок
15.07.2024, Понеділок
14.07.2024, Неділя
Читати більше новинarrow_forward